Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki utazik vagy utazott mostaná...

Béluska2016 kérdése:

Ki utazik vagy utazott mostanában Amerikába, ESTA engedéllyel?

Figyelt kérdés
Az ESTA igénylésénél munkahelyre, vész esetén értesítendő személyre mit írtatok? Mennyi idő alatt bírálják el? Milyen formátumban jön vissza a válasz? Ki kell nyomtatni majd? Olvastam, hogy vissza kell ellenőrizni egy linken, hogyan? Bocs, de most mennék először. Köszi!

2016. aug. 21. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Munkahelyre a munkahelyemet adtam meg, értelemszerűen. Munkakörhöz meg a munkaköröm. Szerintem egyértelmű. Vészhelyzet esetén értesítendő személynek édesanyám adatait adtam meg. Nem kötelező nyomtatni, elég ha tudod a számot, így is úgyis benne vagy a rendszerben útlevél alapján. De biztonság kedvéért kinyomtathatod. Lekérhető az adat bármikor igénylés után, az ESTA oldalán, a "Meglévő kérelem ellenőrzése" menüpont alatt. Kérelemszám, születési idő és útlevélszám alapján.
2016. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válasz.

Amiért nekem nem volt egyértelmű, a munkahely jelenlegi, volt, vagy munkanélküli? Mert nekem jelenlegi nincs, volt az olyan régen volt, hogy már nem létezik, tehát ha ellenőrzik, akkor nem található (azaz hazudok). Ha azt írom hogy munkanélküli, akkor meg miből van pénzem 90 napig nyaralni?


Értesítendő személy: Egyedül élek, nincsen barátom, ismerősöm. Szüleimmel nem tartom a kapcsolatot, idős emberek, nincs email címük, de lehet még telefonjuk sem.


Repjegy: Ha az Esta 90 napra érvényes, akkor a vissza jegyet 90 napra veszem meg, nem lesz feltűnő, hogy nagyon sokáig akarok ott lenni?


Beutazáshoz, kell valami kézpénznek lenni? Vagy elég ha bankkártyám van?

2016. aug. 21. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
ha valóban munkanélküli vagy, akkor nagyon érdekelni fogja a hatóságot, hogy miből van pénzed munkanélküliként 3 hónapig USA-ban nyaralgatni. Ha ezt így elmondod, szinte garantáltan küldenek is tovább másodlagos ellenőrzésre. külön pénzt tőlem soha nem kértek igazolást, de én mindig max. 2,5 hétre mentem, tehát tipikus turista időtartam. a 3 hónaphoz, munkanélküliként kell egy nagyon jó indok majd és készülj fel jó pár kérdésre.
2016. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha munkanélküli vagy és 90 napra mész az bizony nagyon feltűnő, nincs az a bevándorlási tiszt, aki bevegye, hogy turizmus céllal mész.


Szerintem a bankkártya is negfelelő, nem feltétlen kéSZpénz kell.

2016. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezért kérdezem, a "rutinosakat" hogy hogy is kell csinálni!?

Írhatok, meg mondhatok, munkahelyet, kérdéses a visszaellenőrzés...

Akkor a vissza repjegy ne legyen 3 hónap, csak 3 hét?

A szálloda foglalás milyen hasszú legyen. Elég egy rövidebb és mondom, hogy majd megyek másikba is. Vagy legyen olyan mint a repjegy?

2016. aug. 21. 15:03
 6/11 anonim ***** válasza:
mehetsz te 3 hónapra, nem feltétlen azzal van gond, csak tudnod kell igazolni utitervekkel hogy hova mész, mikor, milyen hotelekben szállsz meg, és rákérdeznek arra, hogy mindezt miből finanszírozod. Ha tisztességes forrásból volt a pénz, amiből nyaralsz, nincs mitől tartanod. ha meg 3 hetet mondasz, de 3 hónapig maradsz, és ott modosítod a repjegyedet, az is belekerül majd a rendszerbe, és későbbi utazásaidkor már nehezebben hisznek el dolgokat. a lényeg hogy ne kamuzz. mond nyugodtan hogy 3 hónapra jöttél, legyen utitervet, hotel foglalásaid, vissza repjegy, ha meg megkérdik hogy hol dolgozol, mondd meg hogy jelenleg szabadúszó vagy, és kikapcsolódás miatt vagy 3 hónapig itt.
2016. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A pénz nagyon igazolni nem tudom, de hát megdolgoztam érte, ott van a számlán. A szabadúszó jó, akkor csinálok részletes, útitervet. A munkahelynek mit írjak az Esta-ra, meg értesítendő személyre?
2016. aug. 21. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
munkahelynek írd a valóságot, munkanélkülit. vagy írj szabadúszót pl.(freelancer). értesítendő személyhez meg aztán végképp mindegy.
2016. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Mentek a zöld pacsik...
2016. aug. 21. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:

'A pénz nagyon igazolni nem tudom'


Nem is kell tolem soha az eletben nem kertek ilyet. Es nem is hallottam senkirol akitol azt kertek volna, hogy igazolja mennyi penze van. A bankkartyak korszakaban eleg nevetseges is lenne.

2016. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!