Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Észak-amerikában élők (USA,...

Észak-amerikában élők (USA, KANADA), ti milyen gyakran tudtok hazalátogatni?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi hogy az USA-ban és Kanadában élő magyarok milyen gyakran látogatnak haza Magyarországra? Onnan nem lehet csak úgy hazaugrani, nem hiányzik nektek a család? Hogyan oldjátok meg a távolságot?

2016. aug. 23. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tizen+ eve elek az Allamokban.

Volt olyan ev, amikor 2x voltam otthon. Legtobbx egy evben csak egyszer megyek.

Olyan evekben amikor nem megyek az otthoniak jonnek latogatoba.

Nem hianyzik a csalad mert latom oket heti rendszeresseggel a skype-nak koszonhetoen.

2016. aug. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En is 10+ eve elek itt. Megtehetnem, hogy evente 1-2-szer Magyarorszagra utazzak, de inkabb toltom a vakaciomat Japanban, Ausztraliaban, Argentinaban, vagy csak siman befizetek egy cruiserre, mint hogy odautazzak. Nem, a csalad nem hianyzik, mert az a fele, amelyik hianyozna, az itt van, a masik fele pedig Magyarorszagon sem hianyzott, ergo itt sem :)
2016. aug. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Onnan nem lehet csak úgy hazaugrani..."

Torontóból pl. 9 óra alatt haza lehet érni és kb. 1,5 heti fizetésből kijön a jegy. Míg Olaszországban és Spanyolországban éltem, addig sem jártam haza évente többször, egyrészt a munka miatt, másrészt akkor még drága volt a repülés.

2016. aug. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó te milyen gyakran mész haza Torontoból, már ha ott laksz? Ha jól tudom pl kanadából 600-1500 dollár egy repülőjegy (attól függ melyik részéről persze). Ez azért nem kevés pénz, főleg ha pároddal/ testvéreddel/rokonoddal együtt utaztok.
2016. aug. 23. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Én évente kétszer jövök Vancouverből business osztályon Európába. Megoldható. Lehet pontokkal fizetni, van mindenféle akció, most például a KLM 2000 USD-ért elhozott Bécsig. Mindig gondoskodom róla hogy legyen valami üzleti vonulata a dolognak, van elég konferencia Európában, így le lehet írni költségnek, nem nagy ügy.
2016. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"legyen valami üzleti vonulata". Ez jó; igazából csalás, még ha csak adólevonás is.


Sok amerikás magyarnak van pl.Pesten valami boltja, ahol magyarokat "foglalkoztat". És nem is tudják róluk, hogy nem MO-on élnek.



Kérdező; azt nem kérdezted, hogy a "hazalátogatás" mennyi időt jelent, pedig az is számít. Sokaknak csak annyi időt, hogy profitáljon a vizit.

Pl. volt, amikor már a repülőjegy ára is bejött egy-két irhabundából vagy bőrkabátból.


Vannak csoportok, akik jól fizető állami, kormányállásokat tudnak szerezni az ismeretségükkel, ami a normál fizetés többszörösét fizeti. Vannak, akik a fogaikat tetetik rendbe "otthon".


Vannak, akiknek a család sem jelentett többet, mint a haza. Miért hiányozna bármelyik is.


Aztán meg vannak, akik csak egyszer utaznak, egészen haza. Kiváncsi lennék, hogy a magyarok öngyilkossági statisztikái tartalmazzák-e a külföldön elkövetetteket. Mert hát hogyan kerül az haza, ha egyáltalán.

2016. aug. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

> "legyen valami üzleti vonulata". Ez jó; igazából csalás, még ha csak adólevonás is.


Már miért? Megválogatom, hogy milyen konferenciákra megyek, és ha már Európában vagyok, elugrom Magyarországra. Ebben mi a csalás?

2016. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!