Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Háziállattal való utazás az...

Háziállattal való utazás az USA-ba ESTA esetén?

Figyelt kérdés
Szeretnék 3 hétre New Yorkba menni, de vinném magammal a macskámat is, mert nincs kire hagynom. De egy fórumon megijesztettek, hogy esetleg vissza fognak fordítani a reptéren belépésnél, mert nem fogják elhinni, hogy pár hétre viszem magammal a macskát. Pedig de, pontosan ezt akarom, vittem már magammal sok felé. Valakinek tapasztalat e téren? Köszönöm

2016. okt. 3. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a cicànak a papìrjai rendben vannak, te is okes vagy, van vissza repjegyed, szállásfoglalàsod, stb, beengednek. Esèlyes hogy kiemelnek másodlagos àtvizsgálàsra, de ha elfogadhatò okot adsz hogy mièrt is a macska, beengednek.
2016. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2016. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm. A másodiknak viszont nincs köze a kérdéshez.
2016. okt. 3. 16:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogy nincs koze? Tessek elolvasni a macskas reszt.
2016. okt. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig a második linkben minden benne van.

Szóval lényeges, hogy milyen légitársasággal és pontosan hova mentek.

Én 3 hétre biztosan nem vinném. Nagy kényelmetlenség a cicának. Főleg, ha kitalálják, hogy valamiért karanténba teszik.

2016. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg? Nekem ez a resz ugy tunik, valasz a kérdésedre


"Utazás házikedvencekkel


Az USA járványügyi hatósága (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) szabályozza a kutyák, macskák, teknősök, majmok és más állatok, valamint olyan állati termékek bevitelét, amelyek emberekben betegséget okozhatnak.


A CDC nem írja elő általános egészségügyi bizonyítvány bemutatását a házikedvencek beviteléhez, azonban egyes államok, illetve légitársaságok kérhetik azt. Mielőtt elindul, tájékozódjon annak az államnak az előírásairól, ahova utazik, illetve érdeklődjön a légitársaságoknál, melyek járatait igénybe veszi majd.


Macskák:


A macskán nem lehet jele emberre is átterjedő betegségnek. Belépéskor a macskát megvizsgálják, és ha megbizonyosodnak arról, hogy az állat emberre is átterjedő fertőző betegséget hordoz, megtagadják a bevitelt az USA-ba. Ha a macska betegnek tűnik, a belépésnél állatorvosi vizsgálatot rendelhetnek el a gazda költségére.

Macskák esetében nem szükséges a veszettség elleni oltást igazolni ahhoz, hogy beengedjék az állatot az USA-ba, azonban egyes államok megkövetelhetik, ezért mindenképpen tanácsos az úti cél állam, illetve helység egészségügyi hatóságainál érdeklődni.

Minden Hawaiira, vagy Guam területére érkező macskára érvényesek az ottani karantén előírások, még akkor is, ha az állat az USA szárazföldi része felől utazik be.

Amennyiben repülővel szállítja a macskát az USA-ba, mindenképpen érdeklődjön a légitársaság(ok) állatok szállítására vonatkozó előírásai felől. Sok légitársaság megköveteli az állatorvosi igazolást arról, hogy az állat egészséges."


Igaz, ehhez kicsit lentebb kellett görgetni. Pici logikus gondolkodás nem árt, kérdező. Sajnálom, hohy segítettem. Nem erdemelted meg.

2016. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a lenyeget a tobbiek leirtak, ami az orszagba valo belepest illeti, de erdemes megemliteni azt is, hogy az USAban nem minden szalloda engedi, hogy allatot vigyel a szobaba

persze vannak kulon pet friendly hotelek, de azokat meg kell keresni

csak ugy nem allithatsz be valahova, hogy van foglalasom kerem a szobakulcsot es a karodban ott a cica, ugy kidobnak mint...


tovabba nagyon sok egyeb helyre sem (muzeum, bolt, mozi) nem engednek be csak szervizallatokat es en meg eletemben szerivmacskat nem lattam, de ha az is lenne, akkor tudod, kell neki kulon igazolvany meg kis melleny a hatara, stb.


ismerosok elni jottek az Allamokba es termeszetesen hoztak a kutyust magukkal, de nagyon maceras volt es marha draga, ugyanis bizonyos orszagokon keresztul nem utazhattak, mert xy legitarsasag illetve xy orszag nem szereti az allatokat ezert olyan jegyet kellett venniuk amely legitarsasag/csatlakozasi orszag engedi az allatokat, de azok a jegyek meg mar nagyon dragak voltak, szoval ha csak nem vegleg elni jossz ide ki, akkor inkabb hagy otthon a cirmost

2016. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! A link és a beillesztett szöveg azért nem válasz a kérdésre, mert nem ezt kérdeztem, ezeket tudom. Ezek ugyanazok a szabályok, mint más országokban. Már 3 országba vittem magammal. A kérdés az volt, hogy ha turistaként megyek és viszek állatot, akkor nem kötnek e esetleg abba bele, hogy miért viszem? Nem gondolják e azt, hogy be akarok lógni az államba valójában és ezért esetleg megtgadják e a belépést?
2016. okt. 3. 23:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert egy ismerősöm azt mondta, hogy szigorú a beléptetés, rengeteg az olyan ember, aki bemegy turistaként, majd ott marad. És esetleg rám is azt hihetik a macska miatt, mert minek vinnék nyaralni egy macskát? Pedig tényleg csak 3 hétre mennénk.
2016. okt. 3. 23:25
 10/11 A kérdező kommentje:
De egyébként az első válaszoló megnyugtató választ adott, úgyhogy megtudtam, amit akartam, köszönöm neki
2016. okt. 3. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!