Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Kanadába költöznék, akkot...

Ha Kanadába költöznék, akkot az Egyesült Államokba átjárkálhatnék turistáskodni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ESTA kell, hogy belépjek Kanadából az usába, de ha jól tudom nem indul újra a 90 nap, ha visszamegyek.


Tehát például, ha minden hétvégén átmegyek az Usába, autóval vagy akár repülővel, akkor egy idő után nem engednek be?


2016. okt. 4. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Kanadai állampolgàrkènt ès àllandó lakoskènt igényelhetsz ùn. Nexus cardot, amellyel átjárhatsz a kèt ország között.
2016. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Esta csak akkor kell ha repulovel vagy halyoval erkezel az USA hatarra.Ha kocsival mesz Kanadabol vagy Mexikobol akkor csak a I-94W nyomtatvany kell kitolteni es mehetsz minden hetvegen,csak a hataror megkerdezi hogy miert jarsz oda olyan surun es ha nem tetszik a valaszod akkor nem enged be.
2016. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor tegyünk néhány dolgot tisztába, érdemes.


A fentiekkel ellentétben én kanadai vagyok, sok évig permanent resident, idén áprilistól állampolgár és már rezidensként volt NEXUS kártyám, azt három év után már kaphatsz.


A NEXUS kártya meggyorsítja a határátlépést de plusz jogokat nem oszt.


Az ESTA újraindulást rosszul tudod, mert ha a lakhelyedre térsz vissza, legyen az Kanadában vagy bárhol másutt, akkor igenis újraindul. Különben hogy a csudában tudnának kanadai vagy mexikói rezidensek egynél többször az USÁ-ba látogatni? Az hogy látogatóknak nem indul újra, az nem tartozik ide.


A szabály az, hogy két tartózkodás között annyi időnek kell eltellnie, hogy a határőr tiszt ne gondolja, hogy az USÁ-ban élsz és dolgozol. Ennyi. Ha pl. minden szombat reggel átmész és vasárnap este visszajössz, akkor pontosan azt fogja látni, hogy szórakozni jársz át és Kanadában élsz és dolgozol. Én ha ezt csinálnám akkor tartanék magamnál néhány friss payslipet hogy mutassam hogy tényleg Kanadában dolgozom. Ebből problémád tehát már rezidensként sem lesz magyar útlevéllel és ESTÁ-val.


Amikor kanadai útlevelet kapsz évek múlva akkor még egyszerűbb lesz, hiszen ahhoz az útlevélhez már ESTA sem kell.

2016. okt. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat.
2016. okt. 5. 15:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, aki azt lepontozta beírná hogy mégis miért...? Hadd tanuljak, hol hibás.
2016. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

#3 "A fentiekkel ellentétben én kanadai vagyok..."


Akarod mondani én kint élek, vagy én kiköltöztem.

Kanadai a leendő gyereked lesz.(az is magyar vérrel az ereiben)

2016. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

> #3 "A fentiekkel ellentétben én kanadai vagyok..."


> Akarod mondani én kint élek, vagy én kiköltöztem.


Magyarországon születtem, onnan hoztam a testi és lelki sebeket, de amint tudtam, rendbehoztam a dolgot és igenis kanadai vagyok.

2016. nov. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%

Tehát az, hogy kiköltöztél, az már biztosíték arra, hogy nem lesznek testi és lelkli sérelmeid?

Soha nem értettem azokat az embereket akik menekülnek a hazájukból, azok magukkal nincsenek kibékülve nem a kormánnyal, azzal hogy tehetetlenek. Én Kárpátaljai vagyok, na itt szar a helyzet, de nem hagynám a szülőföldem semmi pénzért. Ki lehet menni külföldre kipróbálni magunkat, de én soha nem tudnám azt mondani hogy én angol vagyok, mert ott megkaptam az állampolgárságot. Magyar vagyok, még itt is, nem pedig ukrán.

2016. nov. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 soha sem értettem azokat az embereket akik foggal-körömmel kapaszkodnak a földrajzi helybe, ahol születtek és másoknak osztják az észt.
2016. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!