Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van olyan munkaerőközvetítő...

Van olyan munkaerőközvetítő cég, amelyik legálisan, H2B vízummal visz ki embereket az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés

Diákként többször dolgoztam már kint, de ahhoz J1-es vízumom volt, ami hallgatói jogviszonyhoz van kötve, én pedig néhány hónap múlva befejezem a tanulmányaim. Legális munkát szeretnék vállalni 1-1,5 évig, nem letelepedést tervezek. Tudom, hogy szakmámon belül nem tudok elhelyezkedni, tehát valami egyszerű, alap munkát tudok csak vállalni, amit amerikai jellemzően nem hajlandó elvégezni.

A probléma, hogy H2B (munkavállalói)vízumot csak akkor kap az ember, ha van munkaszerződése, viszont az állásokat nem két-három hónapra előre hirdetik meg, tehát ha kapnék is egy szerződést, nem lenne idő elintézni a szükséges papírokat, repjegyet és a kinti szállást. Ezért keresek olyan ügynökséget, ami segítene ebben a folyamatban.



2016. okt. 22. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Óva intelek ilyen ügynökségektől, mert kamuk, Munkaszerződés és hivatalos munkavállalási engedély nélkül csak feketén dolgozhatnál. De ezekre az állásokra millió jelentkező van a kint illegálisan élőkből és a mexikóiakból, kubaiakból stb.
2016. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos sok kamu oldal van, épp ezért keresek olyat, ami pl. a Camp Leadershez, CCUSA-hez hasonló, csak hallgatói jogviszony nélküli. Eddig nem találtam olyat ami nem lehúzás, ezért várom, hátha valakinek sikerült, és tud ajánlani egy rendes céget.
2016. okt. 22. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, legalábbis olyan munkára, amit te akarsz végezni.

Alap, egyszerű munkákra lehetetlen vízumot intézni.

2016. okt. 23. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs magas szintu kepesitesed valamilyen hianyszakmaban akkor semmi eselyed sincs ilyen vizumra. Ha jol tudom kb. 62,000 adnak ki evente az egesz vilagra vonatkozoan. Abba a szamba kell neked valahogy beferned.
2016. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ez erősen túlzás, hogy csak nagyon magas képesítéssel lehet kijutni. Simán megadnák az egyszerű szakmákra is, csak azzal nem biztos, hogy megkeresnél annyit, amennyibe kerülnek a papírok a cégnek. Egyszerűen bele kell írni az álláshirdetésbe, hogy tudjon magyarul az illető, stb. Nagyon sok magyar így dolgozik ki.

Kérdező: nem tudom, hogy vannak-e ilyen közvetítők, akik nem húznának le. :( Amerikai fórumokon (legyen az magyar vagy angol) kérdezősködj hátha ismer valaki ilyet.

2016. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A J1-es vízumhoz nem kell hallgatói jogviszony. Én kutatóként dolgoztam egy kaliforniai egyetemen, és már réges-régen nem voltam hallgató, amikor állást kaptam.


H2B-t nem közvetít ki senki. Ennek az az oka, hogy maga a vízum igénylés ezt nem teszi lehetővé: az alkalmazó cégnek kell kérnie a vízumot neked. Ezért itt ügynökségek nem nagyon játszanak. De cégen keresztül is nagyon nehéz szerezni vízumot. Évente egyszer adják ki, és kb. 2-3 nap alatt el is fogy a keret amit nagy tech cégek pl. google-facebook töltenek fel. Ezek a munkák nagy szakértelmet, speciális tudást igényelnek. Azokra a munkákra, miket az amerikaiak nem akarnak megcsinálni, arra ottvannak az illegális mexikóiak.

2016. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!