Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért vonzza az embereket...

Miért vonzza az embereket annyira New York? Talán mert ott bármi elképzelhető, vagy szerintetek mi az oka?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Mert vonz az ismeretlen.

SOse akartál elmenni egy olyan helyre ahol senkit se ismersz ? Vagy sose akartál még világot látni? :)

Egyébként meg Amerikába sokkal többet lehet keresni. Ott meglehet ÉLNI! Nem kell nyomorogni, mint Itt!

Nem csodálom ha sokan kimennek külföldre, és ott próbálnak szerencsét!:S Mert bizony ott több a szerencse,mint itt Magyarországon...

Én szeretnék majd külföldre kimenni persze előszőr csak azért,hogy világot lássak.:)

2010. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

Engem nem vonz New York, sőt taszít, utálom Amerikát! Szerintem undorító egy hely, de ez csak az én véleményem, szóval nem akarok megsérteni vele senkit.

Amúgy lehet, hogy kinn tényleg könnyebb megélni, mert nálunk borzasztó a helyzet, ezért mennek ki, meg világot látni vagy akármi más.

2010. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mert pl jó lehet új dolgokat megismerni. A helyeket és embereket. Tapasztalatot szerezni az élet területén.
2010. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
En az USA-ban elek, de soha nem koltoznek New Yorkba, viszont turistakent szivesen megyek oda rovid idore, mert rengeteg latnivalo van. Hatalmas varos szamtalan nevezetesseggel. Talan 1 honap sem eleg megnezni a fobb dolgokat. Annyira sokfele ember el NY-ban es rengeteg a lehetoseg. Van, aki nem is csak turistakent megy oda, de oda akar menni dolgozni celiranyosan (amerikaiak, kulfoldiek egyarant), mert ott sokkal tobb a munka, lehetoseg mivel nagyvaros. Kisvarosban nagyobb ra az esely, hogy sokat kell ingazni, mire valahol kapsz munkat...valoszinuleg egyik varosbol egy masikba kell minden nap menned. Meg NY-nak van egy olyan hangulata, mintha szinte egy kulon orszag lenne, ahol minden nep ossze van gyujtve, rengeteg kultura keveredik. Van, akinek ez a fajta kozmopolitizmus bejon.
2010. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem indokolatlan ez a New York-imádat. Más városoknak éppígy van vonzereje, és sokan más (amerikai) várost kedvelnek. A média, a filmek az oka.
2010. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

hát figyelj szerintem a nőket azért vonza nem york mert jól kilehet kapcsolódni sok rendes srác van.

És sok látványos dolog:D

2010. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

New York sajátos hangulatának az is az oka, hogy az Egyesült Államok modern történetében az Európa felől érkező bevándorlóknak mindenképpen itt kellett kikötniük, hogy átessenek a szükséges orvosi, etikai,stb. vizsgálatoknak. Amennyiben nem feleltek meg, kitoloncolták őket, illetve nem engedték az Államok területére lépni.

Amennyiben engedélyt kaptak a belépésre, szabadjára engedték az embereket - így sokan ragadtak New Yorkban és környékén.

Aztán a rokonok rokonai szintén ezt a részt ismerték meg a legjobban, így visszatérve az Öreg Kontinensre, vált a város "Amerika" emblematikus városává.

Később nagyon sok szervezet itt telepedett le (pl. ENSZ), arról nem is beszélve, hogy sz üzleti világ központjává vált (Wall Street).

A "Big Apple" így vált az Államok szívévé.

2010. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
En new yorktol ugy 2 orara lakok, de undorito egy hely. szeles, budos, koszos. ahol annyi ebber van egy rakason, ott nem lehet rendet tenni. zsebelnek raadasul, ha agyonkeselnenek se talalnak meg a tettest
2010. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Mert azt látod a TV-be, hogy milyen izgalmas hely.
2010. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én nagyon el szeretnék menni NewYork-ba mert a filmekbe nagyon tetszik meg mert mint minden ismeretlen vonz. nameg a világ-látás. Meg ott van minden jó (filmek szerint) minden egy helyen meg lehet vásárolni meg ilyenek.
2010. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!