Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Utazás New Yorkba?

Utazás New Yorkba?

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves lány vagyok és minden vágyam egyszer eljutni New Yorkba. (Sokan most egy álmodozó kislánynak hisztek,de én komolyan gondolom). Nem tudom mit hoz a jövő, vagy eljutok vagy nem. Én abban reménykedek hogy igen. Szóval a lényeg maga a kérdésem/kérdéseim ami érdekelne,hogy érdemes egyátalán elmenni? Szép? Milyenek az emberek? Mennyire veszélyes? Árak? Elsősorban olyanok válaszát várom akik már jártak ott. Például: mennyi volt a repjegy, hányszor és hol szálltak át, szállás ára és hogy milyen volt a szállás. Mennyi költőpénz kell stb.. miket érdemes megnézni? Melyik kerülete ajánlatos? (Én Manhattan-ra gondoltam) Ilyesmik érdekelnek. Köszönöm!

2016. nov. 3. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Egy vagon leiras van a neten meg ezen az oldalon is new york-ról!olvasgass!

+1 jótanács:ha mostanság adatna meg a lehetőseg hogy menj,inkább ne tedd,mert a kerdesedből olyan szinten árad a naivság,hogy nem vagyok benne biztos hogy kell ez neked!

2016. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen? Mivel nincs ismerosom aki jart volna ott,nem tudtam kitol megkerdezni, meg meg senkinek nem mondtam hogy ez a terv. Meg valószínű hogy egy 17 éves gyerek egyedül megy... későbbiekben sem egyedül tervezem
2016. nov. 3. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Aha...szóval nincs ismerősöd aki kinnt járt!meg ezek szerint a google sem működik nálad.....

Ne is haragudj,de ha te egy ilyen dologról mint new york,nem tudsz tajékozódni 17evesen (az internet világában vagy bárhol máshol)az eleg szomorú!

2016. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
28%
Hát ez nagyon nem úgy megy mint ahogyan azt te elképzeled...
2016. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia,

Szerintem az eletben egyszer legalabb erdemes elmenni. En imadtam.

Nagyvaros, de valahol van egyfajta sarmja.

Utazas : Bp-rol hol van kozvetlen jarat, hol nincs, most epp ugy tudom, nincs. De Nyugat-Europa barmelyik nagyvarosabol siman eljuthatsz (Budapestrol at kell szallni), es eleg sok promocio van a repjegyekre. Az arak mindig valtoznak, de erdemes vegignezni a legitarsasagok ajanlatait. Arban azert nem tudok pontosat mondani, mert en egy amerikai korut kereteben voltam, ezert a repjegyben tobb amerikai varos is benne volt. Nezegess pl a skyscanneren vagy a momondon, az arakat konnyen megtalalod, ahar honapokra lebontva, hogy mikor a legolcsobb.


Ar : Draga, legalabbis Manhattan, de azert siman meg lehet oldani, hogy olcsobban kijojj. Nyilvan minden attol fugg, hogy hol alszol, hol eszel es mit (lehet 1-2 dollarert is enni, de tobb szazert is), milyen muzeumokat nezel meg, milyen programokat valasztasz...


Szallas : Manhattenen belul inkabb couchsurfing vagy airbnb lehet a megoldas, ha arerzekeny vagy. A belvarosban talalhato "hivatalos" szallasok eleg dragak, a megfizethetok altalaban minosegben gyengebbek. (pl tobbagyas halotermek, wc a folyoson, stb)

De valaszthatsz olcsobb szallast kulso keruletben (mi pl,Queensben aludtunk, a Queensborough Plaza kozeleben, ami metroval 5 percre volt a Times Square-tol, egyszer sem tamadtak meg, viszont szuperjo szallasunk volt, a manhattani arak toredekeert.)


Az emberek : tipikus nagyvarosiak. Elsore kedvesek, de felszinesek, sokat ne varj toluk. A kiszolgalas az uzletekben kedves, hiszen a borravalobol elnek (elvart a borravalo adasa mindenhol)


Veszely : Manhattenen belul en nem ereztem veszelyben magam, meg a metron sem, az ejszakai orakban sem. Rengeteg a rendor, az is igaz. Nyilvan elofordul bunozes mint minden nagyvarosban, de ha nem setalsz Bronx kozepen akkor nagy baj szerintem nem lehet.


Hogy miket erdemes megnezni? Ez nagyban toled fugg. Rengeteg muzeum, kulturalis program all a rendelkezesedre. Amiket en imadtam : Ellis Island (bevandorlo muzeum), 911 memorial, Holocaust muzeum (legutobb szerdankent ingyenes volt), Guggenheim muzeum, MOMA, Central Park es az Allatkert, Chinatown... De egyszeruen csak setalni az utcakon is erdemes. Delutanonkent a Times Square-n kiarusitjak a Broadway esti eloadasaira a megmaradt jegyeket toredekaron pl.


Koltopenz szinten az egyeni igenyektol fugg. Minosegi ruhanemut viszonylag olcson vasarolhatsz, technikai cuccokat is, ha ilyeneket szeretnel, akkor nyilvan tobb penz kell mintha csak siman turistaskodni mennel...

2016. nov. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm :) Elotte levonek, nem vagyok hulye, tisztaban vagyok vele hogy nem ugy van hogy felulok a repcsire, ott leszallok es kesz..
2016. nov. 4. 18:47
 7/8 anonim válasza:
Én sem erre gondoltam ;)
2016. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Mivel többször is jártam ott, ezért pont lebeszélnélek róla.

Azt jó ha tudod, hogy N.Y. "nem az USA". Amerika az teljesen más.

Egyszerűen nem éri meg, hogy külön azért odamenjél egy kisebb vagyonért, hogy lássál egy koszos, zsúfolt nagyvárost.

Azt megteheted, hogy néhány napot eltöltesz ott, kipipálod, majd tovább utazol. Szerintem N.Y.-ra bőven elég 3 nap, azután irány tovább pl. Florida.

Azzal kalkuláljál, hogy anyagilag csak úgy éri meg, ha több hétre mész az USA-ba.

2016. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!