Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Alaszkába akarok költözni....

Alaszkába akarok költözni. Milyen tanácsokat tudnátok adni, amire esetleg nem gondoltam még?

Figyelt kérdés

Az ezzel járó anyagi fedezettel rendelkezem.

A szükséges papírok is rendben.

Inkább olyanok válasza érdekel, akik vagy voltak már kinn Alaszkában nyaralni, vagy akár éltek is már ott.

Kifejezetten kistelepülésre mennék, rönkházat vennék, nagy erdővel.Olyan tipikusan alaszkai vidéki életet akarok élni.

Kinek milyen tanácsa van?



#északamerikamesszividéke
2016. nov. 10. 14:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Arra készülj fel, hogy a medve mindenevő, és negyvennel is tud teperni.


Híres "utolsó mondatok":

- Uram, maga miért bundában szedi a málnát??

- és miért nem válaszol rendesen, csak brummog az orra alatt?!

2016. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

Eletedben nem jartal meg Alaskaban ugye? Gondolom a tevebol szedtel ossze minden infot es valami gyerekkori romantikus almot kergetsz...


Telen olyan hideg van, hogy sehova nem tudsz eljarni, raadasul szinte egesz nap sotet. Nagyon megviseli az embert fizikailag de lelkileg is. Akik oda szulettek azok mar megszoktak, de aki felnott fejjel koltozik oda, az nehez idoknek nez elebe. Friss alaskai levego? Megsugom hogy annyi szunyog van mindenutt a varosokon kivul, hogy megallsz egy percre hogy vegyel egy mely levegot es azonnal beteritenek a szunyogok. Es harapnak esz nelkul. Mi csak egy percre alltunk meg, hogy az ut szelen legelo javorszarvast lefotozzuk es kb. 5 szunyog megcsipett, pedig a kocsitol mindossze 2 meterre mentem el...


A papírok is elrendezve - vagyis rendelkezel zoldkartyaval? Gondolom akkor az angol is megy ugye? De akkor miert ilyen oldalon kerdezgetsz, ahol a valaszolok 80%-a meg az orszagat sem hagyta el, nemhogy Alaskaig eljutott volna.


Esetleg még Kanadában Yukon territory - ah, canadai zoldkatyad is van? Hogy sikerult?


tanácsokra vagy véleményekre voltam kíváncsi - a tanacsom az, hogy latogass ki es sajat borodon tapasztald meg, hogy mirol van szo. Alaska nyaron nagyon fajin, de bazi draga, hiszen telen a kutya nem jar oda, nyaron probaljak az osszes turistarol leakasztani amit lehet. Keszulj fel arra is (ha nyaron jossz) hogy rengeteg utepitesbe fogsz botlani es sokszor hosszu perceken/negyed/felorakon keresztul ulsz a kocsiban es varod, hgy felszabaduljon az ut. Telen nem tudnak utjavitast csinalni, mindent nyaron kell. Az ablakot ilyenkor nem tudod lehuzni, hogy szimatolgasd a tiszta alaskai levegot, mert a szunyogok mar ott hemzsegnek a kocsi korul.


Leszallsz a repulorol Anchorage-ban es elkocsikazol Fairbanks-ig, majd egy masik uton vissza. Beszelgetsz a helyiekkel, kostolgatod az ottani eletet es utana gyere vissza ujra telen es lasd meg milyen az, amikor naponta van kb. 5-6 orad, amikor vilagos van, a nap tobbi reszeben sotet. Meglatjuk mennyire fogod elvezni.

2016. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%

Megint nevettem egy jót.

Jah nem a kérdezőn, hanem néhány válaszolón.

Ez a jó kis magyar visszahuzó erő mindig megmutatkozik, az ilyesmi kérdéseknél...


Ha jót, és hasznos válaszokat akarsz magadnak kedves kérdező akkor:

answers.yahoo.com

2016. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

én inkább a kérdezőn véltem felfedezni a Naaagy magyar elbutulás tüneteit.

Az én ajánlott oldalam számára idiotavagyok.hu

2016. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%
Mi eltunk ott 4,5 evet, ha van valami kerdesed irj :)
2016. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
ha bizol a globalis felmelegedesben, vigyel bananmagot, egyebkent pedig salat!
2016. nov. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%
Önfenntartó életet legfeljebb az álmaidban tudsz élni. Jó, addig rendben van, hogy fát vágsz magadnak és befűtesz. Mi lesz télen a C vitaminnal? Azt hogy oldod meg? Tegyük fel, hogy lősz magadnak vadat és megfőzöd, fűszerekkel mi lesz? Beteg leszel valamitől, orvos, gyógyszer baromi drága és mivel munkahelyed nincs ezért biztosításod sincs. (Arról nem is szólva, hogy állásajánlat nélkül USÁba, Kanadába kivándorolni ... nem egyszerű hogy óvatosan fogalmazzak.) Szóval nekem süket álmodozásnak tűnik a téma.
2016. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
33%

"Kifejezetten kistelepülésre mennék, rönkházat vennék, nagy erdővel"

ez a legcukibb része

ugyan én 'csak' Albertában éltem egy évet, de hasonló az árfekvése pl Yukonnak is (Alaskáról nem tudom)

sorház 200ezer CAD, ikerház 200-250ezer, és sima családi ház, 2 szobával az 250-300ezer CAD körül kóstál... s ezeknek a telke alig nagyobb, mint maga a ház

egy nagy erdős rönkház még Yukonban is észveszejtően drága, pedig sok a terület, s kevés az ember

Alaszkában az mennyi lehet? de ha van 100-300 millió forintod a ház+telekre, akkor hajrá (bár akkor fene tudja miért akarnál kimenni)


nekem csak annyi a tanácsom, hogy biliből ki a kezet

2016. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!