Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Autót kölcsönözni lehet úgy,...

Autót kölcsönözni lehet úgy, hogy máshol adom le, mint ahol kikölcsönöztem?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy végigutaznék a nyugati parton, de nem tudom, hogy lehet-e olyat, hogy kikölcsönzök egy autót Seattle-ben, és leadom Los Angelesben, és onnan repülök haza.

2016. dec. 11. 20:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bereltem Phoenixben autot es adtam le Los Angelesben. Felarat kellett fizetni termeszetesen.

Az oltari hulyeseg, hogy a ceg embere visszavezeti a kocsit.

Los Angelesben rengeteg berautot talalsz, amin mas allam rendszamtablaja van, mert a turistak egyik allambol atvezettek a masikba es ott hagytak. Az evek alatt nagyon sok kocsit bereltem es kb. az autok 70% masik allambol jott. A legtavolabbi az Colorado volt (en Los Angelesben bereltem).


Amugy csak repteri irodak engedik meg azt, hogy naluk felvedd es mashol add le. Legalabbis Californiaban es Arizonaban ez a szokas. Probaltam kisebb irodakbol kocsit berelni es mashol leadni, de a kis irodak, akiknek limitalt a flottajuk nem engedik ezt meg, de a repteri telephelyek, ahol sokszor annyi auto van ameddig a szem ellat ezt megengedhetik maguknak.


Minden valamire valo kolcsonzo weboldalan megnezheted, mennyi az annyi. Beirod, hogy felvetel Seattle, leadas Los Angeles es megmutatja mennyibe kerulnek a kulonbozo kategoriak.


Arra figyelj, hogy neked, mint kulfoldinek, biztositast kell kotnod az autora. En helyi vagyok, nekem a sajat autobiztositasom fedezi a berautokat is, ezert en mindig elutasitom a kolcsonzo ajanlasat, hogy vegyek biztositast, de neked kotelezo. Ha nem veszel es barmi apro serules van a kocsin, a kolcsonzo a hitelkartyadat fogja beterhelni a javitasert es meg csak egy szavad sem lehet.

A biztositas osszeget is nemely kolcsonzo weboldala megmutatja. Sot, van olyan, ahol kivalasztod, hogy kulfoldi jogositvanyod van es az oldal automatikusan hozzaadja a kotelezo biztositast a kocsi arahoz.


"plusz kb mehet is a kukába a kocsi annyi mérföld után" ugyanmar, ez butasag!

Seattle es Los Angeles tavolsaga 1136 merfold. En csak Alaskan belul berautoval levezettem 1600 merfoldet es nem dobtak ki a kukaba a kocsit.


Kerdezo, ugye elmultal 25? Mert ha nem, akkor errol a dolgorol meg par evig ne almodozz. 25 ev alatt sok kolcsonzo egyaltalan nem ad berbe autot, vagy ha ad, akkor olyan horribilis felarert, hogy azert egy luxuskategoriat tud berelni egy 25 ev feletti ember... :(

2016. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
En Las Vegas Nevadaba bereltem es ket het mulva Sanfrancisco Kalforniaba adtam le. Nem volt semmi felar. Ugyananyi lett volna ha Las Vegasba adom le mert megkerdeztem. Vannak olyan cegek akik szamolnak felarat ezert tobbet meg kell nezni.Csak usd be egy keresobe mint az Expedia, Kayak vagy hasonlo es ott kidobja.Amikor Nevadaba felvettem az autot a papirok elintezese utan mondta hogy menjek ki a parkoloba es kb 30 kocsi kozul valaszak de ha lehet Kaliforniai rendszamut hogy vissza vigyem.De ha nem az az se szamitot volna.
2016. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Pl. az Enterprise megengedi simán hogy itt (Kanadában) bérelj autót és az USÁ-ban add le de megkérik az árát rendesen.
2016. dec. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!