Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek lehetséges hogy...

Szerintetek lehetséges hogy egy magyarnak megtudják nézni a fb beszélgetéseit, e-mailjeit, lefordítják angolra és elkapják az USA határon hogy rosszban sántikál mikor beakar utazni?

Figyelt kérdés

Valaki mesélte nekem hogy egy nő ment volna ki meglátogatni a testvérét aki kint illegális és ezért egy ideje nem látták már egymást, a határon meg se várták hogy mondjon akaármit is, azonnal vitték külön szobába mikor meglátták a nevét az útlevélben.

Mutatták neki hogy tudják kihez megy és miért meghogy utána hova szándékozik utazni.

A testvérét nem küldték haza, de a nőt másnap felrakták a gépre.

Azért is furcsállom mert más Youtube videót csinált arról hogy költözik ki USAba és nem fülelték le, simán beengedték.


2017. jan. 27. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen formában nem létezik, usába számítani kell rá hogy a vámtiszt mindenkit megkérdez, hogy miért jöttél, hol laksz majd, van-e elég pénzed, miből élsz magyarországon, stb stb

meg akarnak bizonyosodni arról hogy ha turistaként mész akkor haza is mész-e

Azonban vannak amikor szúrópróba szerűen igazából én se tudom hogy de hazaküldenek egy egy embert (elég ritka)

Tehát ha turistaként mész ki elég kemény interjún mész keresztül én már végigcsináltam nem egyszer, a legkönnyebb dolgod akkor van ha először mész ki, tiszta lap, van nálad 400-500dollár kp ha esetleg meg kéne mutatni, és 1 bankkártya (a bankkártyát nem fogják leellenőrizni)

2017. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én 1szer voltam kint de nem kérdezték hogy mennyi pénz van nálam csak azt hogy kihez megyek, mennyi időre, én mivel foglalkozok, az akihez megyek mivel foglalkozik, hol él, mi a neve.
2017. jan. 27. 11:58
 3/17 anonim ***** válasza:
A titkosszolgálatok biztos, hogy bele tudnak látni ezekbe, de ezeket szerintem csak indokolt esetben teszik, ha vki gyanús nekik. Nem hinném, hogy minden USA-ba utazó embert így lecsekkolnak. Valószínű, hogy annak a nőnek a testvére már benne volt a nyilvántartásban, az összes rokonával együtt, ezért kapták el.
2017. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Biztos hogy volt valami ami miatt a neve alapjàn kidobta a rendszer. Többször utaztam az USA-ba, gond soha nem volt. Megkèrdezik mièrt jöttem, meddig maradok, mennyi pènzzel èrkeztem, mit fogok csinálni. Vàlaszolok, leveszik az ujjlenuomatot, fènykèp ès mehetek utamra. Az biztos nem csinàl youtube videòt a költözèsről aki illegàlisan van kinn. Vagy ha igen, akkor az hü*e.
2017. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha nem csinálsz semmi rosszat, nem lesz baj. Egyébként tudod, minden szavadat rögzíti legalább 5 titkosszolgálat évekre visszamenőleg.

Remélem nem mondtam neked újat.

2017. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

milyen szavamat?


Állítólag vezeték név alapján tudták ki ő. De ha tudják hogy a testvére illegális akkor őt miért nem küldték haza?

2017. jan. 27. 19:01
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha a neve benne van a rendszerben, ès azonnal vittèk màsodlagos ellenőrzèsre, annak elèg komoly oka van. Nem is biztos hogy az illegális testvér. Inkàbb valami a múltban volt, ami miatt megjegyeztèk.
2017. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezt a nőt úgy nagyjából ismerem és nem bűnöző, szerintem még USA-ban se járt előtte.
2017. jan. 28. 12:40
 9/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszer már volt itt, amiről te nem tudsz, és mondjuk túltartózkodásért kitiltottak X évre. Ebben az esetben kérdések nélkül visszaküldik az illetőt.
2017. jan. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Biztos nem volt illegális az USA-ban.
2017. jan. 31. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!