Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hol célszerűbb élni, USA-ban,...

Hol célszerűbb élni, USA-ban, vagy Kanadában?

Figyelt kérdés

E két ország közül hol célszerűbb letelepedni, élni?

Illetve melyikben milyenek az életkörülmények, munkalehetőségek, mennyire nehéz asszimilálódni, állampolgárságot szerezni?


2010. máj. 7. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

kanadába könnyebb bejutni és letelepedni. könnyebben kapsz munkát is, tárt karokkal várnak. szívesebben látják a letelepedni vágyókat, mint az usaban.

jobb az oktatás és az egészségügyi ellátás.

tisztább és biztonságosabb.


de amerika(usa) mindig is a lehetőségek országa marad.

2010. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is Kanada
2010. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még akkor is könnyű kanadában letelepedni (Québec-en kívül), ha francia nyelvet tanulok?
2010. máj. 7. 11:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudom ott van még quebec-en kívül több tartomány is, ahol a francia a hivatalos. és van olyan, ahol mindkettőt muszály tudnod.


de pl az usaba hogy akartál francia nyelvtudással letelepedni??:)

2010. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ha lenne esélyem kint élni az usa-ban, persze, hogy elkezdenék angolt tanulni, de az igazság az, hogy a francia mindig is jobban érdekelt.
2010. máj. 7. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor 'célszerűtlen' volt a kérdésed.:)

egyértelmű hogy francia nyelvtudással kanadában célszerűbb élni!

2010. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Francia nyelvtudassal mindenkeppen Kanadaban egyszerubb boldogulni es oda konnyebb a bevandorlas. Egyebkent mindenki mas. Van, akinek itt jobb, van, akinek ott. En az USA-ban elek es neha nagyon kijonnek a kulonbsegek a ket nep kozott. A kanadaiak tobbsege sokkal kozvetlenebb, nyitottabb, mintha tobb lenne az emberekben a bizalmuk. De ezzel jar az, hogy minderre nagyon buszkek, pokhendiek egyesek es hirdetik, hogy ok bizony kanadaiak es hat ok alapbol ilyen rendesek ott fenn. Lenezik az amerikaiakat valamilyen szinten. Nem mind, de sok. En mindenkepp igy vettem eszre. Szerintem az USA olyan szempontbol jobb, hogy nagyon valtozatos helyek vannak gyonyoru tajjal, idojarassal, mig Kanadaban csak bizonyos kisebb reszeken van jobb ido es hiaba nagy orszag teruletileg, kevesen lakjak, mert sok hely lakhatatlan. Aztan ugyis Floridaba jarnak nyaralni, mert naluk nincs meg hasonlo ido sem. Kanada meg abbol a szempontbol mas, hogy ott nincsenek konkret dolgok, amik valakit kanadaiva tesznek. A kanadai identitas nem igazan letezik. Magyarul nem varjak el, hogy olyanna valj, mint ok csak azert, mert kanadai akarsz lenni, mig amerikai csak az, aki ugy is viselkedik, asszimilalodik.
2010. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
kanada alapjaban veve egy unalmas hely, mig az usa (szamomra legalabbis) a legnagyszerubb orszag a vilagon. eltem torontoban egy evig, most pedig new yorkban, ossze sem hasonlithato!
2010. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Toronto unalmas hely?

En 2 eve itt elek es meg nem unatkoztam.Biztos a kulvarosba laktal.

A baratnomek most koltoztek ide Torontoba New Yorkbol.

O azt mondta,hogy amig csak dolgoztak addig New York megfelelt viszont a csalad alapitas itt konnyebb lesz nekik.

Ok 10 evet eltek New Yorkba de Toronto sokkal jobban tetszik nekik.

2010. jún. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!