Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha most gyesen vagyok, de...

Ha most gyesen vagyok, de újra teherbe esem, elmehetek táppénzre, ha amúgy állandó, határozatlan idejű munkaviszonyom van? Hogy lenne célszerűbb?

Figyelt kérdés
Szabikkal mit tegyek? Hogy lenne célszerűbb? Hogy kapok több pénzt?
2011. okt. 11. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Baromi összetett a kérdésed... Elmehetsz persze bármikor tp-re azzal nem lesz gond. A szabadságokat vedd ki először, akkor egy kicsit több pénzt kapsz, utána tp, majd terhes gyermekágyi segély.
2011. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, elmehetsz táppénzre. Valamivel több pénzt kapsz, ha előtte kiveszed a szabikat, de azt is megteheted, hogy hagyod tovább halmozódni, és majd csak akkor veszed ki, ha a második baba után akarsz visszamenni dolgozni.
2011. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért lenne célszerű először kivenni a szabikat, mert a törvény szerint meg kell emelni már a szabi idejére a munkakörödhöz mérten a bérédet. Ez a GYED miatt lenne érdekes, mert lehet, hogy a szerződés szerinti béredet veszik alapul.
2011. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

a gyed szempontjából semmilyen jelentősége nincsen a szabinak, kivéve, ha 180 nap szabija van.(aminek kicsi azért a valószínűsége)


Ugyanis ha nincsen 180 bérezett napja a kérdezőnek, akkor a szerződés szerinti bért kizárólag akkor veszik figyelembe, ha kevesebb volt, mint a minimálbér.


Ha több volt, és nincs 180 bérezett napja, akkor gyedet így számolják:

1. ha azért nem volt 180 bérezett nap, mert az igénylést megelőző évben gyeden, tgyáson, vagy táppénzen volt nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan), akkor a gyed alapja ugyanaz a jövedelem lesz, amiből az utoljára kapott ellátást számolták (ha gyed volt pl. az utolsó, akkor a kapott gyed alapját képező jövedelem lesz az alapja a következő gyednek is).


2. ha viszont nagyobbrészt gyesen volt, akkor a minimálbér lesz az alap.


Igy egyértelmű, hogy a szabi alatt kapott bér nem fog számítani a gyednél.


A tgyásnál számíthat, mert ott a tényleges bért nézik 180 bérezett nap híján, de a tgyás is maximálva lesz ebben az esetben, így nem feltétlenül jár jól a szabival a tgyással kapcsolatosan sem.

2011. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul írtam, természetesen tgys-t szerettem volna.

Bocs

2011. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Remélem, hamarosan aktuális lesz majd! :-)
2011. okt. 12. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!