Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Együdül ki lehet utazni...

Együdül ki lehet utazni NYC-be 2017-be Nyelv tudás nélkül (a vám-ig)?

Figyelt kérdés
Tudom sok hasonló kérdés van már fenn, de infókat szeretnék gyűjteni, hogy aki egyáltalán nem, beszéli az angolt elmerjen-e indulni egyedül, és hogy át tud e menni a határon úgy, hogy a reptéren már várják (rokon, aki előbb ér, ki mint turista) és ők beszélik az angolt. Mit vigyen magával? Pl levelet és abba mégis mi legyen. Mire tanítsuk meg pl arra, hogy nem beszéli, az angolt elmondja, és utána át adja a levelet. A gépen vagy helyben kell kitölteni papírt/papírokat? előre is köszönöm a tapasztalókat
2017. márc. 8. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Az a baj, hogy te magyarul sem beszélsz...
2017. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gépen ki kell tölteni egy vámáru nyilatkozatot ami természetesen angolul van.

A reptéren meg egy bevándorlási hivatalnokkal beszélsz de ha nem tudsz angolul akkor kerít valakit aki beszéli a nyelvedet vagy telefonál valakinek aki tolmácsol, pl egy konzulnak vagy másik reptérre ahol beszél valaki magyarul, stb.

2017. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tobb millio ember utazik aki nem beszel angolul nem lesz gond.A level jo otlet egy telefon szammal amin tudjak hivni az ismerost ha van valami de nem valoszinu hogy szukseg lesz ra.Amugy van nekik telefon tolmacs elerhetoseguk minden hatarnal.A nyomtatvany amit ki kell tolteni a repulon itt elerheto


[link]


Tolds ki elore es a repulon csak atmasolod.

2017. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a 2.és a 3. hozzászólónak köszönöm szépen a hasznos információkat
2017. márc. 8. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Készítsd össze a következőket angolul leírva: egy rövid levél, amiben le van írva hogy a delikvens nem tud angolul, a látogatás célja egyszerűen és világosan (rokonlátogatás), hol fog lakni, kit lehet felhívni, hogy ezt ellenőrizzék, visszautazásra szóló repülőjegy. Nagyszüleim nem is tudom hányszor mentek így, egy mukkot nem tudtak angolul, egyikük se. Ezeket szépen odaadja, mást már nem fognak kérdezni, ha mégis az már secondary, oda meg kerítenek tolmácsot. Alapvetően nem lesz gond, ha mégis secondary akkor a legfontosabb tanács a türelem és a nyugalom, semmi baj nem lesz abból se, én 2011-ben csináltam végig egyszer, számtalanszor léptem át azóta az USA határt.
2017. márc. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MT71 válasza:
100%
Nyugodtan mehetsz Amerikába nem kell félni. Azt az űrlapot le tudod tölteni több helyről is amit ki kell tölteni a repülőn és előtte egy szótár használatával be tudod gyakorolni a kitöltését vagy segítséget kérsz a repülőn a többi magyartól. Már vannak a reptereken automaták is (legalább is Miamiban) azokon is egyszerű kikövetkeztetni mint kel éppen begépelni (mindig a NO-ra kattintasz abból nincsbaj). De ha nem sikerül és X-es lesz a lap amit kiad akkor sincs gond az ablaknál újra leveszik az újlenyomatokat és a szkennelés is megtörténik.A határőr inkább mutogat mint beszél úgyhogy nem kell megijedni.
2017. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!