Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadában ugye hivatalos...

Kanadában ugye hivatalos nyelv az angol, Quebecben jó a francia tudás is. Ezen kívül van haszna mondjuk a spanyol nyelvnek?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, az inkább Dél-Amerikában hasznosabb, mert hasonló.


Én tudok németül, de elkezdem az angolt is, és emellett még a franciát, vagy az olaszt fogom megtanulni. A schwiizerdütsch meg lassan rám ragad.

2017. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol inkàbb az USA-ban lehet hasznos nehàny helyen.
2017. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Kanadában hivatalos nyelv az angol is, a francia is. És az állami állásokban illik kétnyelvűnek lenni.


A spanyol szerintem nem hasznos, még a kínai sem, pedig azok aztán sokan vannak. Semmi más nyelv nem hasznos, a szó anyagira válthatóságának értelmében.

2017. márc. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kanadában nem akkora érték a nyelvtudás, mint Európában. Mivel sok a bevándorló, sokan beszélnek még egy nyelvet az angolon kívül. Tehát ha spanyolul tudó embert keresnek, akkor könnyen találnak spanyol anyanyelvűt, aki jól tud angolul is. Én mondjuk használom az olaszt és a magyart az egyik munkámhoz, de ez online munka, nem kanadaiakkal dolgozok.
2017. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én it Québecben élek és az elso nyelv az francia a második az az angol. A spanyol nyelv itt is hasznos mert vannak nagyon sokan akik spanyolul beszelnek még a quebeciek is mert a spanyol nyelv a harmadik nemzetközi nyelv.
2017. márc. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 e.do válasza:

Québecben a hivatalos nyelv a francia. Ezt elég következetesen érvényesítik az ottlakók, beleértve a hivatalos szerveket is.

New-Brunswick nevű tartományban mindkét nyelv hivatalos, tehát az angol és a francia. Minden más tartomány hivatalos nyelve az angol. Iskolákban ezt a két nyelvet tanítják, egyiket idegennyelvként, amint az a tartománybeli státusából következik (N-B-ben külön angol és francia iskolák vannak).

Nem jellemző komoly idegen/másnyelvismeret a kanadaiakra, de rendkívül toleránsak nyelvi tekintetben is. Angol nyelvismeret nélkül (Québecben a francia kötelező minden szinten, N-B-ban állami alkalmazáshoz mindkét nyelv) komolyabb állást nem kaphatsz, azt viszont nem várják el, hogy perfektül beszéld.

Mint írták, az országba jelentős bevándorlás zajlott és zajlik. Nem a spanyol származásúak adják a legnagyobb létszámot. (Ázsia, benne Közel-Kelet, Afrika, majd a Karib-térség, Közép- és Dél-Amerika a sorrend már évek óta).

2017. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!