Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Akik Amerikába vagy Kanadába...

Akik Amerikába vagy Kanadába költöztek ki azok kp-t vittek ki vagy magyar bankkártyán vitték a pénzüket?

Figyelt kérdés
Ha kimész pl 3-4 ezer dollárral akkor kicsit necces zsebbe kivinni viszont ha kimész a magyar bankkártyával és 1-2 évig nem tudsz hazautazni hogy megszüntesd akkor meg a számlavezetési díjat fizeted, ami 20-30 ezer ft is lehet 2 évre.
2017. márc. 26. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha neked odaat a 20-30 rugo problemat jelent 2 eves idotavon, akkor te a szomszed faluba se indulj el, mert elfogy a penzed mire megveszed a buszjegyet. 100 dollar alatti osszegekrol beszelunk, egy etteremben hagysz ott ennyit ket fore...
2017. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van az elsőnek. Nem mellesleg nem 3-4 ezer dollàrral èrkezel. Annàl azèrt jóval több kell.
2017. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

+ kártyadíj évente 5-7 ezer forint

Melyik étteremben eszel 100 dolláért? szerintem még buffetben sem kerül ennyibe.

2017. márc. 26. 13:18
 4/11 A kérdező kommentje:
annyival érkezek amennyivel tudok :/
2017. márc. 26. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Kiutazásod előtt a magyar kártyáról tedd át a pénzedet revolutra, majd szüntesd meg a otthoni számládat,kártyádat.

[link]

2017. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

> Melyik étteremben eszel 100 dolláért? szerintem még buffetben sem kerül ennyibe.


Atyaisten! Az első azt mondta, hogy két főre. Az, hogy szerinted a buffet a legdrágább az együtt a kérdéseddel tényleg azt mutatja, hogy kilóg a kapa szádból. Nesze, [link] itt az egyik kedvenc éttermem néhány sarokra ide, két főre, főleg ha iszol is valamit, bizony a száz dollár nagyon kevés, sőt még 100 USD is kevés lesz. Nesze egy elegánsabb menü egyenesen száz dollár egy főre: [link] . És akkor még *sehol* sem vagyunk, elmész egy jó helyre San Franciscóban [link] 124 USD (ez már USD) egy menü, hozzávaló bor 90.

2017. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
50%
Azt lehet tudni neked ez minek kell? :D
2017. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
30 ezer dollárt vittem ki kp-ben. És nő vagyok. A repülőn senki nem fog letámadni és kirabolni. Főleg hogy senki nem tudja, hogy pénz van nálad. A lányom rózsaszín gyerek táskájába raktam. :)
2017. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na jó ne olyan éttermekkel példálózz ahol kaviárt szolgálnak fel :D Ez amúgy se egy átlag ember ebédje.

Én olyan éttermekben voltam mint pl Chili's vagy Applebee's és 25 dollárért ettünk ketten.


A revolut jó ötletnek tűnik, utánaolvasgatok kicsit. Köszi szépen.

2017. márc. 27. 18:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért megjegyzem, hogy míg Kanadába bátran hozzál készpénzt, az USÁ-ba nagyon erősen nem javaslom, mert ha valahogy a hatóságok rájönnek hogy sok kp van nálad akkor azt elkobozzák (civil forfeiture) anélkül, hogy téged bármiilyen bűncselekménnyel megvádolnának és a pénzt (!) perelik be a büntetőbíróságon és neked ekként nincs közöd az egészhez és iszonyú nehéz visszaszerezni.
2017. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!