Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az ellenőrzés a repülőtéren...

Vonószenekar kérdése:

Az ellenőrzés a repülőtéren hogyan történik?

Figyelt kérdés
Régebben, mikor az USA- ban voltunk, a Bevándorlási Hivatal munkatársai előtt sort álltunk, és mikor ránk került a sor, a dolgozó intézte a formaságokat. Azt hallottam, hogy a nagyobb repülőtereken ez már nem így működik. Valaki esetleg tudja, hogy hogyan? Mit kell tenni?
2017. márc. 26. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor legelőször jöttem ki, Amszterdamban volt az átszállás, akkor még ESTA-m volt. Ott az illetékes úriember kifaggatott, hogy hova/kihez megyek, honnan ismerem, miért megyek, meddig megyek, itthon mit csinálok stb. stb. Telefonomba/laptopba is bele akartak nézni (laptopom a nagybőröndben volt már a gépen, telefonom meg teljesen lemerült, így ez a kör kimaradt). Átvilágították a kézimotyót, engem is, plusz letapogattak, aztán mehettem a dolgomra. Én Bostonba érkeztem, ott beálltam az ESTA sorba, a tiszt levette az ujjlenyomataimat, fényképet készített és jó szórakozást kívánt. Ez volt 4 éve.

Most, hogy már Zöldkártyás vagyok, így kicsit másabb a szituáció.

Ha van még kérdésed, vagy részletesebb leírást szeretnél, írj nyugodtan! :)


27/N

2017. márc. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik haverom is Amszterdamban szállt át és őt is kikérdezték ott.

Én Münchenben szálltam át, ott senki sem kérdezett semmit.

Érkezés után az ESTA-s sorba álltam. A sor elején a tiszt mondott egy számot hogy melyik asztalhoz menjek oda. Valaki azt mondta hogy te választasz, de lehet hogy reptérfüggő.

A tiszt az asztal mögött intett hogy menjek oda és intézte a dolgokat, kérdezősködött.

Néhány reptéren egy automata leolvassa az útleveled és felteszi a kérdéseket ami amúgy a tiszt is kérdezne. Ezután kinyomtat egy cetlit és ezzel mész a tiszthez aki majd pecsétel az útleveledbe hogy meddig maradhatsz. Persze simán kérdezhet még ő is ha akar.

2017. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. ápr. 1. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!