Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Létezik még a 10 éves USA vízum?

Létezik még a 10 éves USA vízum?

Figyelt kérdés

Kétszer is megkaptam, de a második lejárt kb. tavaly.

(Az utóbbi 5 évben csak Európán belül utaztam, így nem vagyok képben.)



2017. ápr. 17. 16:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azért merült fel bennem, mert mintha azt olvastam volna valahol, hogy megszüntették. Megköszönném, ha valakinek volna biztos infója erről.
2017. ápr. 17. 16:35
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha magyar állampolgár vagy, akkor vízummentesen utazhatsz be, csak regisztrálni kell.
2017. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
létezik, a nem minden esetben utazhatsz be magyarként vízum nélkül, konkrétan nekünk is vízum kellett.
2017. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szóval létezik még.

Csak nem akartam, hogy furcsán nézzenek rám a követségen ha ismét megkérem a 10 éves Vízumot.

(Nekem az a lényeg, hogy ne kelljen állandóan vízumért kuncsorogni, ha hirtelen utaznék az USA-ba.)

Köszönöm a válaszokat

2017. ápr. 17. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Létezik, de csak akkor igényelj ha nem vagy jogosult az ESTA-ra, ami egyébként 2 évig érvényes.
2017. ápr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Amire utalnak a jónépek az a következő: ha most járt le a tízéves vízumod (az enyém is, csak én azóta kaptam kanadai útlevelet, így nekem már nem kell semmi) akkor azt még akkor kaptad, amikor még nem volt ESTA (2008 augusztustól létezik) és így nem tudod, mi az.


[link] itt tudsz kérni egyet, csak 14 dollár, elektronikus, hamar megvan, két évre, korlátlan számú belépésre érvényes. Kicsit kevesebbet tud, mint a vízum mert csak 90 napig maradhatsz és nem lehet változtani ezen sehogysem (ha vízummal lépsz be akkor nagyon indokolt esetben a hat hónapos tartózkodást egyszer meg lehet hosszabbítani még hat hónapra illetve más státuszra válthatsz róla), de a legtöbb embernek bőven elég, ha 90 napig az USÁ-ban tartózkodhat, többet úgysem akar.

2017. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Csak nem akartam, hogy furcsán nézzenek rám a követségen ha ismét megkérem "


A kovetsegen tobbek kozott azert is kapjak a fizetesuket, hogy teged tajekoztassanak mindenfele vizumrol.

2017. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi hozzászólást is.
2017. ápr. 18. 15:32
 9/12 AdamSzabo8002 válasza:

ESTA 90 napos tartozkodasra jogosit fel. Csak is kizarolag turistalkodas megengedett.ESTA nem cserelheto es nem hosszabithato. B1B2 vizum pedig 180 napos tartozkodasra szol. Cserelheto barmilyen mas vizumra. Hosszabithato a tartozkodas tovabbi 6 honappal visszautazas nelkul.

10 eves vizum most is letezik,de ez nem jelenti azt hogy mindenkinek ja a 10 eves. B1B2 vizum kiadhato 2-3-5-10 evre. Ezt mar a tiszt donti el. Eletkoron is mulik a vizum ervenyesseg ideje.

2017. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megáll az eszem, először lepontoznak utána valaki más ugyanazt beírja.
2017. ápr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!