Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Elveszik a zöldkártya státuszunk?

Elveszik a zöldkártya státuszunk?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron utaztunk be az USA-ba, de még nem végleges költözési tervekkel. Sajnos nem jól alakult az anyagi helyzetünk, ezért még idén sem tudunk költözni, sőt még beutazni sem most nyáron. Jól tudom ,hogy be kell utazni évente egyszer vagy ez csak mendemonda. Van erről valahol hivatalos közlemény? Megszüntethetik a státuszunkat ( amiért annyit áldoztunk :( )?

2017. jún. 3. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Te aztan jol el vagy tevedve. Majd ha a tobbiek lecsesztek visszajovok elolvasni a kommenteket.
2017. jún. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2017. jún. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1. Írhattál volna valami értelmeset is..
2017. jún. 4. 07:54
 4/14 A kérdező kommentje:
A rend kedvéért: Kioktató, indulatos, netán irigységtől elvakult válaszokra nem vagyok kíváncsi, azokat mindenki tartsa meg magának. Köszi
2017. jún. 4. 08:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elveszhet. Ha megvan már a zöldkàrtyátok, azzal 1 èvben legalább 183 napot az USA-ban kell töltenetek. Ha nem, elvesztitek a zöldkàrtyátokat.
2017. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: Vízumlottón nyertünk, 2015-ben kaptuk meg a bevándorló vízumot.
2017. jún. 4. 08:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Ertelmes valaszt varsz? Zoldkartya tulajdonoskent kepesnek kene lenned arra, hogy a UCSIS honlapjara fel menj es elolvasd a rad vonadkozo szabalyokat.


De lerodivitem neked: ha a zoldkartya megkapasa utan 6 honap alatt nem koltozol ki az USA-ba es bejegyzett lakcimmel nem rendelkezel akkor ugy veszik, hogy onkentesen lemondtal a zold kartyarol. Raadasult te mar vagy 2 eve nem koltoztel ki.

2017. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Összegezzük! Nyertetek ZK lottón, egyszer már beutaztatok az USA-ba, megkaptàtok a zöldkàrtyàt. Ezek utàn tavaly nyàr òta, azaz majdnem 1 ève nem voltatok ott.


Ezek alapjàn ne is menjetek, nektek már nincs zöldkártyátok. Ugyanis életvitelszerűen KELL az USA-ban èlnetek legalàbb fèl èvet+1 napot minden evben.

Nagyon sok ember, aki valóban kinn akar élni, most biztos ideges ilyen kèrdés láttàn, hisz sajnos sok ilyen nyertes van, aki nem költözik ki, ezzel elvéve az esélyt attòl, aki meg tènyleg ki akar. De a lènyegen nem változtat, ha tavaly nyàr òta nem éltek kinn, ti màr nem vagytok zöldkártyàsok, elvesztettétek a jogosultsàgot.

2017. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Írtam azt, hogy mi nem akartunk az USA-ban élni, vagy, hogy már teljesen feladtuk? Sajnos, úgy alakult az életünk( előre nem látható, súlyos okok ), hogy egyelőre nem tud egyikőnk sem beutazni. El tudsz ilyen élethelyzetet képzelni? Na ugye, hogy tudsz... Miért kell támadni?

2017. jún. 4. 15:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem támadtalak, csak tényeket írtam. Nektek most már nincs jogosultságotok, elvesztettétek, mivel majd 1 éve nem éltetek kinn.
2017. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!