Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Úgy meg lehet kapni a zöld...

Úgy meg lehet kapni a zöld kártyát, hogy valaki illegálisan élt Amerikában, hazamegy de utána összeházasodik egy amerikai állampolgárral?

Figyelt kérdés
Ez így tudom nem tűnik logikusnak,de nem megyek részletekbe. Tehát ha valaki így összeházasodik egy amerika állampolgárral úgy mondjuk,hogy az illető eljön Magyarországra házasodni, akkor kb. 2 évet kellene várni a zöld kártyára,ugye? Tehát addig nem is mehetne ki a már illegális 2 évig legalább, nem élhetnek együtt csak idehaza? Remélem érthető.

2017. jún. 1. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazamész, akkor csak Magyarországon házasodhatsz amerikaival. Ez esetben is igényelhet számodra zöldkártyát az amerikai házastársad, viszont így a teljes eljárást követségi keretben kell megvalósítani. Jelenleg olyan 8-10 hónap a várakozás. Azonban mivel illegális voltál, kiemelt figyelmet fog kapni az ügyetek, és a végső interjúra is keményebben készülj fel.
2017. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként szerelmi kapcsolat lenne,nem érdekházasság, mármint nem ismeretlen "jótevővel".
2017. jún. 1. 21:48
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Az nem számít, ha valódi. Az a tény, hogy te már egyszer megszegted az USA bevándorlási törvényét(illegális kinnlét!), az már önmagában elég ok arra hogy az interjúdon külön kérdéseket kapj
2017. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ugy ahogy az elozo irja, de ha meg itt vagy az USAban akkor haza ne menj! ha itt hazasodtok es beadjatok a papirokat (allamtol fuggoen) 4-6 honap mulva megvan a zold

baratnom februarban hazasodott es junius vegen lesz az interju (California)

2017. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es jol irta. Igy van. Ha meg itt vagy, el ne indulj haza, mert sokkal bonyolultabb es hosszabb az eljaras, hanem gyorsan adjatok be itt a papirt.

Ha illegalisan is voltal itt, ra lehet kenni, hogy nem akartatok elkapkodni a hazassagot.

Sokkal fontosabb, hogy az I-94-es papirod meglegyen, mert az igazolja, hogy nem illegalisan jottel be (az nagyobb bun, mint az illegalis itt tartozkodas)


Ha a papirokat beadtatok, probald meghuzni magad, nala lakni, nem vezetni, nem dolgozni - amig meg nem jon a papir, hogy befogadtak a kervenyeteket. Ha elotte elkapnak, akkor kitoloncolhatnak, es akkor varhatsz 99 evet... Ha viszont megjott a papir, hogy befogadtak a kervenyeteket, akkor sem dolgozhatsz, de mar nem kell attol felni, hogy kiraknak egy oran belul.

A munkavallalasid megjon kb 3 honap mulva, az interju kb 6-7 honap, ideiglenes zoldkartya kb interju utan 2 het (postan kuldik ki :))).

Az interjun igyis, ugyis megszivathatnak, pl elkulonitenek es olyanokat megkerdezhetnek, hogy hol van anyajegy a parodon, korul van-e metelve, mi volt ma a reggeli, milyen szinu a fogkefeje a parodnak, ki alszik a baloldalon, king size vagy queen size az agy es meg ezer hasonlo. A szivatas az interjuztatotol fugg, de sokat segithet ha aldoztok egy ugyvedre, aki veletek megy az interjura, akkor nem jellemzo a szetvalasztasos interju.

2017. jún. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2017. jún. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos már itthon élek. :( Bonyolult helyzet, nem is mennék részletekbe. Egyébként a volt barátommal,élettársammal házasodnák akivel kint éltem, ő már megkapta az amerikai állampolgárságot. Én betegség és egyéb problémák miatt jöttem haza, de azóta sok minden megváltozott.Ő szerette volna ha maradok, viszont én szenvedtem a honvágytól, évekig nem láttam a családom plusz gyakran voltam beteg bizonyos dolog miatt. Így utólag itthon beláttuk hogy rosszul döntöttem. Ha zöld kártyám lett volna évente legalább haza tudtam volna látogatni. Ráadásul már tünetmentes is vagyok.
2017. jún. 2. 08:46
 8/16 A kérdező kommentje:
"házasodnék"
2017. jún. 2. 08:46
 9/16 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy ezt már elrontottam. Ahogy írtátok nem is lenne nagy esélyem a visszamenetelre. Tanultam a hibámból.
2017. jún. 2. 08:49
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, a honvágy nagy úr. Én is majdnem beleestem ebbe a hibába, hogy hazajöttem papírok nélkül,de szerencsére sikerült elintézni a zöldkártyát. Azóta évente járunk Magyarországra, és az az 1 hónap amit itthon vagyunk elég is.


Szerintem azért ne hagyjátok annyiba,esetleg egy bevándorlási ügyvédet is fogadhatnátok. Ami sajnos nem olcsó, de megérheti. Remélem hamarosan újra az államokban leszel.

2017. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!