Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mondanátok nekem New Yorkban...

Mondanátok nekem New Yorkban olyan látnivalókat, amik tényleg kihagyhatatlanok?

Figyelt kérdés

Szabadság-szobor, Empire State Building, Central Park, Times Square alap, ezeken kívül érdekelnének még olyan dolgok, amiket bűn lenne kihagyni ha sikerül eljutnom oda :).

A ,,google a barátod" és további megjegyzésektől légyszi kíméljetek :D. Tisztában vagyok vele, hogy ezer meg egy ilyen oldal van hogy ,,10 legszebb látnivaló" stb, engem inkább az emberek véleménye érdekelne, akik már jártak ott, hogy mit érdemes megnézni, és mi az, ami elhanyagolhatóbb, hiszen csak egy hetem fog rendelkezésre állni :).

Köszönöm szépen!



2017. jún. 6. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pl. a Brodway-n egy-egy séta és keresni híres arcokat a tömegben, avagy egy helikopteres városnézés.

(A legkisebb körrepülés is elég.)

2017. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hú ez a repüléses marha jól hangzik, de gondolom elég mélyen zsebbe kell nyúlni hozzá :D. Tudnál mondani egy kb összeget, hogy mennyitől lehet ilyesmire befizetni? :)
2017. jún. 6. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem, de nem volt túl drága, és jóval olcsóbb volt mint a nagy kör.

(Pl. a manhattani felhőkarcolók felett egy kör, de megkerüli a Szabadságszobrot is stb...)

Többféle útirány is választható, és függ a repült percektől is az ár.

2017. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Van az interneten egy olyan oldal, hogy tripadvisor, ami egy utazási tanácsadó oldal. Kivételesen olyan emberek írják, akik már jártak is az adott helyen.


Megkerestem neked, kedvenc keresőprogramunkkal, ha rákattintasz az alábbi kék linkre, ott találsz kb 3000 látnivalót.

[link]

2017. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2017. jún. 6. 13:26
 6/11 anonim válasza:
one world trade center
2017. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A természettudományi múzeum nekem egy örök emlék. Nézd meg elötte azt a filmet ami abban játszódik(nem tudom a magyar nevét).

Nekem a 5th Avenue tetszett a nagy üzletekkel, a több emeletes nike üzlet, a több emeletes disney üzlet... Jártam azóta már londonban is de ezek sokkal szebbek...


De én ajánlanám, hogy vegyél egy utikönyvet és jelöld be benne, hogy mi tetszik a legjobban. Az utikönyvek sokkal jobbak mint a netes leírások, sokkal inkább túrista barát megoldás.


Egyébként még chinatown és little Itali jutott eszembe, a wall street.. De kimenni long islandra a hamptonsra is szuper...

2017. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én egyvalamit mondanék még: Katz Deli


elvileg az egyik legjobb pastramit csinálják a világon, nagyon finom

és ilyen vicces 'jegyes' rendszer van, azaz rendelsz, kapsz jegyet és úgy váltod be :D többé kevésbé azért mert sokan vannak

előre szólok, nem olcsó, ellenben 'ijesztő' környéken van

annyira nem jön reflexből hogy 'hú, ezt meg kell nézni', de híres hely, volt filmekben is (Donnie Brasco, Búbáj, stb) és a Fald Fel Amerikában is :))


másik 'must have it' a magyar negyed

keress rá, Central Park közepétől van keletre kicsivel, s ott a híres Budapest Caffee, meg van két magyar templom is; ezeken kívül még 1-2 kisebb-nagyobb emlék őrzi a hely történetét (ne tudd meg nekem mekkora élmény volt fél év külföldön tartózkodás után a 'Szerda' szót olvasnom :D)


++ szintén magyar kapcsolatok: van Kossuth (azt most nem tudom hol) szobor, és Bartók dombormű (Central Parktól kb 2 utcára, délnyugatra) is a városban


+++ bár nagyon nem olyan mint a sorozatban, de a Bartók szoborhoz közel, a Central Parktól délre kb 2 utcára van a McGee's ami az ihletett adta az Így Jártam Anyátokkal McLarens-éhez, és ott is írták a forgatókönyv jórészét (van nagyon sok HIMYM-es étel és ital is :) ). Mivel egy ír pub, így nem olcsó, bár van relative olcsó sörük is, ami nem rossz (mindig a nap sörét :D)



ja és persze Wall Street, Manhattan Bridge, Brooklyn Bridge

én ezeket néztem meg az általad felsoroltakon kívül :)

2017. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
++++ mindenképpen egyetek egy HotDogot BÁRHOL a Broadway-en és igyatok egy kávét a Central Parkban (én a YMCA-ben szálltam meg, az a Central Parktól egy utcára volt, Trump toronynál, a körforgalomtól két utcára északra, s ott a környéken van iszonyat jó kávézó, ahonnan lehet elvinni kávét, 2-3 fánkkal, s azt a Parkban elfogyasztani, pl a szikláknál, vagy akár a híres kétoldalt fás sétálórészen lévő padok egyikén :) )
2017. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már leírták, de én is ezeket ajánlom: Centrál Park, Természettudományi múzeum. Mi egy kis kört repültünk, de nagyon megérte. Szóval a sétarepülés is :-)

Ami még nagyon tetszett: a Sea, Air and Space múzeum, ha érdekel a haditechnika.

2017. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!