Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tudnátok nekem mondani látniva...

Tudnátok nekem mondani látnivalókat, programokat Budapest-Eger-Balaton környékén, egy külföldi családnak júliusra?

Figyelt kérdés
Öt fős Dán család, a legfiatalabb 18 éves, a legidősebb 55. Főnököm és családja szeretne magyarországra utazni júliusban dániából, és engem kértek meg, hogy írjak már nekik egy hétre való programlistát. Én Budapest-Eger-Balatonra gondoltam, de bármilyen jó tippet, lehetőséget szívesen olvasok.
2017. márc. 15. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, túrázni is szeretnek, nagyobbat sétálni, vagy csak sétálgatni?


Leírok párat, amit érdemes megnézni.

Kezdjük Budapesttel:


1)Normafától felsétálni az Erzsébet kilátóig, vagy a Tündér szikla érintésével (zöld jelzés) ez a meredekebb, nagyobb kihívás. Vagy az Anna-rét érintésével aztán, amikor felértetek a János hegyre, lehet libegőzni egyet. :) Visszafelé a normafánál, pedig lehet egy jót lángosozni, rétesezni :)

2) Ha a fürdést kedvelik, akkor a Széchenyi fürdőt, érdemes célba venni.


Eger:


Itt, szintén az egri fürdőt ajánlom, ez valami Isteni. A Vár sajnos, nagyon rossz állapotban van, bár ha szerencséjük van és nyitva van a katakombák, itt lehet érdekességeket látni. Illetve a vár kapuja és a felvezető út nagyon hangulatos.Azért érdemes megnézni. Esetleg itt a jó kis egri borokat lehet kóstolgatni, sétálni a főtéren, megnézni a Bazilikát, minaretet. Ha várat szeretnének nézni, esetleg a Siroki várat útba lehet ejteni. Ezt szépen felújították.


Balaton:


Hát itt a fürdésé a főszerep. Ha kirándulni szeretnek, akkor Tihanyban a barát-lakásokat érdemes megnézni, majd tovább a hegytetőn átsétálni a Tihanyi apátságig és a Kálvária mögött ki lehet próbálni a tihanyi-visszhangot :)Itt, viszont nagyon pezsgő élet van, vásárok mindenhol. Ez igazi turista csalogató hely.

2017. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!
2017. márc. 15. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!