Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Kanadából USA-ba szárazföld...

Ha Kanadából USA-ba szárazföldön megyek, magyar útlevéllel, elég csak az útlevél, vagy kell még valami egyéb is?

Figyelt kérdés

Valamint én 1 hónapot töltenék az USAban. Így, szárazföldi belépés mellet, hivatalosan mennyit lehet ott tartózkodni? ESTA-val ügye 3 hónap, ez esetben is annyi, vagy esetleg kevesebb?

Köszönöm!



2017. júl. 23. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Nem kell semmilyen vízum Kanadába!!


Magyarország és Kanada között 2008. március 1-én létrejött a teljes körű és kölcsönös vízummentesség. Ennek alapján az érvényes útlevéllel rendelkező magyar állampolgárok vízum nélkül utazhatnak legfeljebb hat hónapra Kanadába turizmus, látogatás vagy üzleti tárgyalás céljából. Az útlevélnek a kanadai tartózkodás teljes időtartama alatt, valamint legalább a visszautazáshoz érvényesnek kell lennie.


Fontos tudni, hogy a Kanadából való távozás időpontját a belépéskor az útlevélbe bepecsételhetik. Ilyen esetben az utazó köteles legkésőbb a megjelölt időpontban elhagyni Kanadát.


A turista céllal beutazni kívánó külföldieknek érvényes egészségügyi / utazási biztosítással kell rendelkezniük.


Az USA-ba szóló ESTA 90 napig érvényes, és csak akkor "aktiválódik újra", ha elhagyod a kontinenst. Ha átmész Kanadába, ugyanúgy "ketyeg" a 90 napod.

2017. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak ùtlevél kell ebben az esetben.
2017. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ez volt a kérdés, de az első válaszoló rosszul írja. Tavaly óta Kanadába a magyaroknak kötelező az ETA.

Tehát ha Kanadába mész repülővel, kell ETA, ha USA-ba repülővel akkor meg ESTA. Szárazföldön határátkeléshez csak egy biometrikus útlevél kell, nekem lapozgattak benne meg kérdezősködtek, hogy mennyi ideig voltam Kanadában, miért jövök az USA-ba, meddig maradok, stb.

2017. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!