Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lehet ebből probléma az...

Lehet ebből probléma az USA-ba való belépéskor?

Figyelt kérdés
Szept. végén utaznék az Egyesült Államokba, és bár a beutazási engedélyt már megkaptam, de hallottam róla, hogy az országba való belépés során is ellenőriznek és ott még megtagadhatják a belépést és visszaküldhetnek. Az útlevelemben van koszovói, albán és azeri pecsét is. Jártam ezekben az országokban turisztikai céllal, nem tudom ez esetleg mennyire szúrná a határőrök szemét. A másik-és ez most viccesen hangzik- de eléggé arabos a külsőm. Mikor terrorkészültség volt a reptéren, sőt még Bp-en a metróban is megállítottak, hogy belenézzenek a táskámba. Magyar vagyok, a nevem is magyar, csak sötétebb a bőröm és a hajam, borostám is van, és sokan hiszik rám azt, hogy arab, olasz, spanyol...stb vagyok. Első utam lesz a tengerentúlra, és kicsit izgulok. Mit gondoltok?

2017. aug. 19. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Borotválkozz meg, és próbálj inkább "olaszos"-nak tűnni és nem "arabos"-nak.
2017. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
31%

Azt gondolom hogy nézhetsz ki akárhogy meg lehet bármilyen pecsét az utleveledben 2 dolog lehetséges:

1)senkit nem fog érdekelni

2)mégis csak fog érdekelni valakit


Sajnos egyik esetre sem nagyon lehet felkészülni se borotvalkozassal se semmivel!De maradjunk annyiban hogy az ilyen érvényes estaval a határról visszaforditos sztorik aranya meglehetősen elenyesző.....

2017. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A megjelenesed nem szamit, rengeteg valodi arab utazik be rendszeresen. A felsorolt orszagok latogatasa sem problemas, pl. Iran mar problemasabb lenne.
2017. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
nekem az iráni vízum miatt kellett vízumot kérnem, de az azeri, albán, koszovói pecsét a kutyát nem fogja érdekelni
2017. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi a válaszokat. Gondolom leginkább pofára megy ez az egész, és hogy milyen lábbal keltek fel. Csak tekintettel arra, hogy mik történnek mostanság, plusz USA is bekeményített azt gondoltam, hogy jobban szűrnek.
2017. aug. 19. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Manapsàg semmi nem biztos. Barmibe beleköthetnek. Erősen függ a bevàndorlàsi tiszttől is. Ha kifogsz egy kötekedő fajtát, beleköt még az èlő fàba is, akkor egy fél napot tölthetsz akàr masodlagos ellenőrzèsen. De ha normàlisat fogsz ki, akkor gond nèlkül vègzel. Tisztekkel rossz tapasztalataim JFK-ről, EWR-ről van. ATL-en viszont csak jòk. LAX is elèg erős, de ott csak 1x voltam.
2017. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A kanyaró oltásod jobban fogja izgatni őket.
2017. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Haha, a külsőd miatt aggódsz egy határátlépésnél ? :) Semmi értelme. Annyi, hogy úgy kell kinézni, mint az útlevél képen. Ha ott csupasz az arcbőröd, akkor ne jelenj meg az USA határon nagy szakállal és fordítva, mert az lehet probléma.


Am ja, a nagy, parti repterekben (NY, LA, Miami, stb.), ahol a legtöbb külföldi lép be az országba, szigorúbbak a beléptetésnél. Ha bentebb eső reptéren lépsz be, ott kevésbé bunkóznak. De gondolom a repjegyed már megvan, így ezel nincs mit csinálni. Egyébként sincs min aggódnod, hacsak nem kerestél még kint munkát, feleséget, ilyesmit interneten :)

2017. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

A határőrök szemében teljesen mindegy, hogy nézel ki. Amikor átvizsgálnak, egyedül az útleved és az állampolgárságod alapján fognak megítélni.

Erősen kétlem, hogy rákérdeznének a balkáni kiruccanásaidra. Ha háborús övezetbe mentél volna, más lenne a tészta.


Sokan náciknak képzelik az amerikai határőröket, pedig ugyanolyan a helyzet, mintha rendőr állítana le átvizsgálni. Ameddig gerinces, tisztelettudó ember módjára viselkedsz, nem lesz semmi baj.

Legyen nálad elég papír, ami bizonyítja, hogy haza fogsz menni (oda-vissza repülőjegy, iskolából vagy munkahelyről bizonylat, lakáshitel stb...)

2017. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Én az ESTA-t vittem kinyomtatva (angol és magyar verzióban), a hotelfoglalást (címmel együtt persze), a meghívólevélt (amit a fogadó rokon írt), és az oda-vissza repjegyekről papírt. De még az Empire State Buildingbe szóló jegyet is kinyomtattam, biztos ami biztos alapon.


Erre meg csak annyit kérdeztek, meddig leszek, aztán ujjlenyomat-olvasás & fotó, és mehettem is (DFW repülőtér). A londoni reptéren kérdeztek még pár dolgot (LHR, az American Airlines-os teremben vagy miben), de az is csak ilyen tingli-tangli dolog volt, a magammal vitt papírokat sem kérték el.

Gondolom, ez is határőr-függő.


Ha normálisan válaszolsz, minden papír és "bizonyíték" megvan, nem kell félni.

2017. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!