Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Olvasok egy cikket, amiben...

Olvasok egy cikket, amiben New Yorkban ajánlanak fini hamburgereket. Az egik azt írja, hogy a Madison Square Park délkeleti sarkán található. Ok, de honnan tudhatom, hogy melyik a délkeleti?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 02:50
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Az északit könnyű megtalálni, mert arra mohás a fáknak az oldala. Annak hátat fordítasz és balra előre nézel.
2017. aug. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél GPS-t.
2017. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Azt feltételezni sem merném, hogy nem ismered az égtájakat, esetleg az iránytűt, a GPS-t, avagy az okostelefonod alkalmazásait.

Gondolom az zavart össze, hogy mivel az már a föld túloldala, ezért értelem szerűen fejjel lefelé vannak az emberek, és ezért ott pont fordítva vannak az égtájak is...

2017. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

A telefonodon alapból felfelé van észak, ha nem forgatod el, így jelenik meg a térkép. Kelet jobbra van, szóval délkelet a jobb alsó sarok...

(Megjegyzem, megdöbbenek, hogy a gyerekeink generációja nem tud térképet olvasni, és nem is érdekli. Beír valamit a GPS-be, és vakon követi. Agyrém.)

2017. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 2.-nak:

"Azt feltételezni sem merném, hogy nem ismered az égtájakat"

- ismerem, de ettől még nem látom, hogy merre van pl. Észak, még ha tudom is, hogy vele szembe dél van.

"esetleg az iránytűt,"

- nincs iránytűm, és soha nem is volt, és ismerőseimnek sincs, szerintem kevés az az ember, akinek van, mert miért is kellene, hogy legyen? Nem vagyok Magellán.

"a GPS-t",

GPS-em van, de még soha nem próbáltam úgy használni, hogy valaminek a nyugati vagy keleti stb. oldala, csak címeket írtam be, de majd kipróbálom, ha te mondod biztosan működik így is.

"avagy az okostelefonod alkalmazásait."

- nincs okostelefonom, volt, de nagyon sok rossz tapasztalatom van vele, így bizti, hogy nem fogok venni.

2017. aug. 23. 16:51
 6/10 A kérdező kommentje:

"A telefonodon alapból felfelé van észak, ha nem forgatod el, így jelenik meg a térkép. Kelet jobbra van, szóval délkelet a jobb alsó sarok..."

Nincs okostelefon, így nehéz lesz rajta a felfelé mutató északot megtalálni. Ha-ha

2017. aug. 23. 16:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, te jobb ha nem mész New Yorkba ennyi ésszel meg ilyen hozzáállással. (Bár megjegyzem, nagyjából egy szinten vagy az ottani átlaggal.)
2017. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A 2.-nak:"

"Azt feltételezni sem merném, hogy nem ismered az égtájakat"


Látom, hogy azt is tévesen feltételeztem rólad, hogy -legalább háromig- el tudsz számolni.

Sajnos ez sem jött be, mert nem a 2. hanem a 3. voltam.


Tényleg ne menjél, főleg, hogy még agresszív is vagy!!

2017. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm szokta mondogatni, hogy "Miből van a legtöbb a magyarok körében? Hát kifogásból." Van benne némi igazság...


Az még nem jutott eszedbe, kedves kérdező, hogy esetleg megkérdezz majd valakit, ha már ott leszel a Madison Square Parkban? Gyanítom, hogy nem leszel egyedül, egy-két ember csak akad majd ott rajtad kívül.

2017. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Térképet láttál már életedben?
2017. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!