Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Feladott poggyászban az...

Feladott poggyászban az USA-ból van amit nem lehet behozni ill. vámköteles?

Figyelt kérdés
alapból azt gondolnám, hogy ugyanazokat megvehetem, amiket máshol és hazahozhatom, de közben találtam más cikkeket is, meg hát oda állítólag egy csokit nem vihetek BE, kérdés mi az amit nem hozhatok ki. Kaja, pia, játékok, technikai kütyük? Nyilván csak személyeses használatra, de figyelni kel valamire, vagy vehetek két liter kólát, 3 kg csokit egy 100 ezres játékot és egy 200 ezres laptopot vagy?
2017. szept. 12. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

A Laptopot ha bontatlan csomagolásban hozod akkor biztos, hogy vámköteles lesz. Csapattársam is hozott haza egy Macbookot annak reményében, hogy így sokkal olcsóbban megvette. Igen ám, de utána vámolni kellett.

2017. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Tobb mint 10ezer dollart es afolotti osszeget NEM hozhatsz ki az Allamokbol keszpenz formajaban. Gondolom ez nem fenyeget ;)


Hozhatsz sajat hasznalatra barmilyen elektronikai eszkozt, de a termeket bontsd ki es a csomagolast dobd ki. Igy ha netalan bele is neznek a csomagodba, azt fogjak gondolni, hogy mar utazas elott is nalad volt.

Gondolom vmelyik EUs orszagban lesz a csatlakozasod, ott a borondot nem kell felvenni es ujra leadni es mikor Magyarorszagra megerkezel, ott a vamtisztek mar ugy fognak rad tekinteni, mint aki egy EUs orszagbol erkezett, ok nem fogjak tudni,hogy te USAbol jottel. Persze szuroproba szeruen felre allithatnak, hogy mi van a csomagban, de ha nem oridzsi csomagolasban logo arcedulaval hozod a cuccokat (es nem kereskedelmi mennyiseg) akkor sima liba.


Pont most nyaron vittem anyukamnak egy zsir uj laptopot, persze ugy csinaltam, hogy ugy tunjon az enyem es mar hasznalom egy ideje. Legutobb meg vkinek rendelesre vittem egy Nikon gepet. Azt nyilvan a nyakamba akasztottam ;)



Ui: USAba csokit lehet vinni! En mindig hozok magammal 2-3 csomag turo rudit, egy idoben Balaton szeletet is hoztam.

2017. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Nem, Torontóban lesz a csatlakozás.

És ha bármi nem elektronikusat, de ettől még 50-100-300 dolláros cuccot (pl.játék, szobor, porcelán, cipő) veszek annak is ki kéne dobni a csomagják, különben vámolandó? Mert ezek nagy része mondjuk van annyira törékeny, hogy kell a csomagolás, vagy csak nekem amúgy is kell a doboza. Vagy van egy értékhatár ameddig nem és az az egész csomagra vonatkozik, vagy ha három darab van és annak összértéke lépi túl akkor arra is vonatkozik?

2017. szept. 13. 07:19
 4/5 A kérdező kommentje:
bonuszkérdés, fegyverreplika/airsoft fegyver feladandóban?
2017. szept. 13. 07:20
 5/5 A kérdező kommentje:
amúgy itt a listából azt olvasom, hogy szinte mindent be lehet vinni kaja szinten is, máshol meg azt, hogy aztán biztos nem lehet szendvicset vagy bármilyen húst és hasonlókat, sőt semmit, mondjuk ez részletkérdés, mert bevinni tényleg nem akarok semmit:)
2017. szept. 13. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!