Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Fontolgatja közületek valaki,...

Fontolgatja közületek valaki, hogy elköltözne az Államokba?

Figyelt kérdés
Nem feketén kint ragadni turistavízummal mosogatni, hanem aktív nyelvtudással, bejelentett munkahellyel, legálisan.
2017. nov. 4. 19:29
 1/6 anonim válasza:

Én szeretnék de nem tudom hogy sikerülne-e most fogom csak még a középiskolát kezdeni szóval még nem tudhatom a jövőbe hogy alakulnak a dolgaim.

Magyarországon biztos nem maradnék minden vágyam egy nagy szép ház szerető családdal de MO-n ezt szinte lehetetlen megvalósítani.

2017. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sokan fontolgatják, csak éppen megvalósítani nagyon kevesek tudják
2017. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű dolog, ez igaz. Munkavállalói vízummal kint lehet tartózkodni huzamosabb ideig, de gondolom a munkáltatónak meg kell indokolnia a bevándorlási hivatal felé, hogy miért alkalmazna egy magyart egy amerikai helyett.

Az élet egyébként nem olcsó. Van amerikai ismerősöm aki itt él, azt mondja mindenki azt hiszi róluk, hogy tele vannak pénzzel. Az igaz, hogy több pénz kapnak ugyanazért a munkáért, de a lakhatás és az egészségbiztosítás elviszi a nagy részét. Utóbbihoz főállású munkahely kell.

Ismeretség nélkül mindenesetre nehéz, hacsak az ember nem elméleti fizikus vagy olimpikon :) akkor automatikusan kimehet és még támogatja is az ország az ottlétét.

2017. nov. 4. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont olvasgattam hogy vannak akik munkáltatót keresnek a vizumhoz de 100 jelenkezesbol alig van par valasz. Eleve vannak kamu állások amik mögött adathalászok vannak. Megadod a számod és telefonon hivogatnak h ado tartozásod van vagy valahogy probalnak penzt kicsalni.

Azt gyakorlatilag senki sem vállalja h vizumot kér neked vagy aláir hozzá valamit.

2017. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ilyen kamu emberekbe már nekem is sikerült belefutni neten. Valószínűleg azt gondolták, h valami üresfejű liba vagyok aki kap az alkalmon amikor azt mondják neki, hogy mehet dolgozni pár hét múlva az Államokba, itthagyom az állásom és rohanok a reptérre... szerencsére elég átlátszóak és erőszakosak voltak hozzá, hogy már messziről gyanús legyen a dolog. Amikor a leendő "munkáltató" jobban akarja, hogy kiutazzak, mint én magam, az azért nem hihető.

A másik lehetőség amibe mindenhol belebotlok az a mosogatás, nyelvtudás nélkül :)) komolyan.. siralmas. A magyarokból tényleg ennyit néznek csak ki?

Egyszer rákérdeztem egy ilyen fickótól, ugyan mondja már meg valami értelmes állás nincs? Azt írta, hogy mosogatni ki tud vinni, lakhatok hatodmagammal egy szobában idegenekkel - gondolom Szabolcsból. Nem éltem a lehetőséggel.

2017. nov. 5. 20:42
 6/6 anonim válasza:

Aupairkent jottem ki, 5 eve. Itt talaltam meg a parom igy itt maradtam. Sok magyarral, kulfoldivel, aupairrel beszelgettem itt az 5 evem alatt. Ha kijossz ide 1-2 evre aupairnek akkor zsakkal a fejeden kell jarni, es senkivel nem beszelni, hogy ne sikeruljon kint maradni LEGALISAN!!!

Szerintem 1-2 honapja voltam kint amikor a suliban ahova jartam a tanar mondta, hogyha lejart az egy evem segit bekerulni erre meg arra az egyetemre, aztan volt aki allast ajanlott meg meg szamtalan lehetoseg.

De a legtobb lany akivel talalkoztam akar az aupair idom alatt, akar azota minde beszamoltak errol. Hogyha akartak volna siman meglehetett volna oldani a LEGALIS kinttartozkodast, tanulast, munkat.

2017. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!