Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában gimibe járni?

HC Liza kérdése:

Amerikában gimibe járni?

Figyelt kérdés

Igazából nem valami jól fogalmaztam meg a kérdést. A lényeg az hogy a legnagyobb vágyam hogy Amerikában élejek olyan tipikus gimiben. (Kosár csapat vagy Amerikai focis, pompomlányok, külön szekrény mindenkinek ilyesmik)

Ha nagyon akarom bárhová elmehetek. Valaki nem tud konkrétan egy ilyen sulit?



2018. jan. 15. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

cserediakkent ki tudsz menni de a suli usaban mas. Ugy vannak az osztalyok mint Magyarorszagon az egyetemen.

Mindig masok az osztalytarsaid, attol fugg milyen orad van. Nehez igazi baratsagokat kotni.

2018. jan. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Ha nagyon akarom bárhová elmehetek."


És van rá minimum 300 ezer ft-od, hogy a repülőjegyet megvedd?

És milyen szinten beszélsz angolul?

És arra gondoltál már, hogy hol laknál?Nem biztos, hogy kapnál helyet kollégiumban.

Nem kötözködésképpen írtam ezeket, hanem, hogy egy kicsit realistábban láss, gondold végig ezeket. Arról nem beszélve, hogy Amerika nem az Európai Unió, hogy gondolok egyet és kimegyek: ESTA vagy vízum szükséges - s vagy engedélyezik a beutazást vagy nem...

2018. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Ébredj, lányom, mély álmodból.
2018. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Namost tekintsünk el attól a ténytől, hogy egy ilyen buli olyan havi $3000; te azt kajak komolyan is gondoltad, hogy a szüleid majd elengednek 7000+ kilóméterre, egy tök idegen helyre 14 évesen, mindezt azért mert te azt mókásnak tartod?!
2018. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez a baj! Hogy mindenki lehetetlennek tartja, itt az interneten. Édesanyám teljesen belegyezett. A cserediák ízét jó ötletnek tartja. Az angol tudásom nem valami rossz. Járok magántanárhoz is. 7 éve angolozom + mielött kimegyek még fogok egy évig. A középfokú simán megvan. Tehát ha akad valaki ( ezek után nem hiszem) aki nem csak kötözködik hanem leírnak egy iskola nevet, azt megköszönném! Nem vagyok hülye belegondoltam már
2018. jan. 16. 13:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Középfokú az baromi kevés a kinti tanuláshoz. Az anyag felét meg se fogod érteni a szakszavak miatt.

A pénz meg a legkisebb gond az egészbe, valahogy fel kell vetetned magadat. Ezt vagy baromi jó sportolói teljesítménnyel vagy baromi jó iskolai és tudományos verseny eredményekkel tudnád elérni. Utóbbinál európai versenyek kellenek, az itthoni versenyek nem sokat érnek az ő szemükbe. Sportnál is vagy valami jó kapcsolat kell, aki beajánl téged vagy olyan szintű sportolói teljesítmény amire felfigyelnek. Itt is nagyobb európai versenyek amik számítanak nekik.

Marad legfeljebb a cserediákság, 1 évig maradhatsz kint, legtöbbször családnál elszállásolva. De ez is baromi nehéz út, nagyon keveseknek jön össze.

Linket meg ne várj, mivel sokszor mindegyik iskolának más és más az elvárásai, kinézel egy sulit és felveszed velük a kapcsolatot. Meg ez jó teszt arra, hogy megfelelő-e az angolod hozzá.

2018. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Jaj istenem már, van aki szinte 0 nyelvtudással megy ki külföldre. Ilyen esetben pedig empatikusak a tanárok a tanulóval szemben. Úgy pedig sokkal intenzívebben lehet egy nyelvet elsajátítani, hogyha rá vagy kényszerítve arra, hogy beszélj, mivel a környezetedben máshogy nem értenek meg. Fél év és már jól fog menni, vagy talán még hamarabb is, ha már tanultál angolt.

Az ötletedről pedig csak annyit, hogy manapság már megváltozott minden. Kosaras csapatok, pompomlányok és stb csak régebbi filmekben jönnek elő, vagy hogy is mondjam neked. Manapság már ott sem különb semmi, mint itt, ha ezeket nézzük. De egyébként azt meg kell hagyni, hogy nekem is tetszene egy ilyen iskola. Ha a szüleid finanszírozzák, teljesen jó. De. Hol laknál? Kollégium az egy lehetséges megoldás, viszont nem biztos, hogy van ilyen lehetőség az adott iskolában. Ha nincs, akkor valahol laknod kéne. Azt pedig egyedül ennyi idősen egy másik országban, többezer kilométerre a szüleidtől, ismerősöktől sajnos nem lehet. Szerintem ez egy szép álom, de nem ebben a korban, mert hát lássuk be, gyerekként egyedül ez lehetetlen. Viszont fiatal felnőtt korodban már nem annyira. Akkor már szabad leszel, azt csinálsz amit szeretnél.

Egyébként a cserediákos ötlet jó, de nehéz kivitelezni, találni ilyen lehetőséget.

2018. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Ez a baj! Hogy mindenki lehetetlennek tartja, itt az interneten."


1.- ja kérlek, ez itt a Gyakori :D , ami köztudottan nem a "professzorok" fóruma (ezzel nem akarok senkit lenézni, tudom, hogy magasan kvalifikált emberek is olvassák, de a zöme nem az

2.- én pl. nem azt mondtam (2-es) hogy lehetetlen, igyekeztem is tiszteletben tartani a kívánságod, de nem könnyen megoldható és a kérdésedből nem derült ki, hogy milyen háttérrel indulnál.

Volt olyan, amikor valakinél rákérdeztem, hogy mégis mennyi félretett pénze van erre a célra és hol lakna (Angliába akart menni dolgozni, akkor kiderült, hogy semmi és halvány fogalma sem volt róla, mennyi pénz kell, angolul nem tudott, és a szobabérlés árakkal se volt tisztába. Szóval ezért tettem fel a kérdéseim.

És azért Amerikába menni nem 2 ft - oda vissza minimum 300 ezer ft csak a repülőjegy - még ha minden más ingyen van is.

2018. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Kedves kérdező! Azt ajánlom, hogy keress a neten cserediák programokat. A nyelvtudásod szerintem bőven jó, hogy kint tanulj. Van olyan ismerősöm aki nulla nyelvtudással ment ki Spanyolországba egy évre. Ha részt veszel egy cserediák programban akkor automatikusan kapsz egy fogadó családot akikiknél lakhatsz. Ők általában úgy tekintenek az ilyen diákokra mintha a saját rokonuk lenne. Emellett a suliban is úgy tudom hogy osztályzatot sem kapsz (ebben nem vagyok teljesen biztos de így hallottam) és ha visszajössz Magyarországra akkor azt a tanévet újra kell járd. Szerintem egy ilyen tanév életre szóló élményt jelent és nagyon szerencsés vagy, hogy a szüleid belementek. Sok sikert kívánok neked és ne hagyd, hogy bárki elvegye a kedved! Ha bármi kérdésed van még írj nyugodtan privátban! :)
2018. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

,,Jaj istenem már, van aki szinte 0 nyelvtudással megy ki külföldre. Ilyen esetben pedig empatikusak a tanárok a tanulóval szemben"

Igen, csak te összekeveed a szezont a fazonnal. Ilyenek mikor vannak, mint amiket írsz? Mikor például egy család kiköltözik Németországba, akkor a körzeti iskolában, ha nem beszéli a nyelvet 1 évig csak német órái vannak.

A kérdező esete más. Cserediák programhoz is elvárják, hogy tudjon megfelelő szinten angolul. Kapásból kint az USA-ban sokszor családoknál helyezik el a cserediákokat. Szépen is nézne ki, hogyha odamegy és nem tud már a családdal se kommunikálni, nem érti mit akarnak neki mondani, stb. Aztán ugyanez a suliba. Az ilyen programokhoz elvárják ezt.

Meg a kérdező nem is a cserediákságot akarná inkább, hanem rendesen kijárni egy gimit. Ilyen esetekben meg felvételizni kell, oda meg kell a megfelelő szintű angol tudás, ami sokszor nem a középfokot jelenti.

2018. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!