Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miamiben mennyire lehet...

Miamiben mennyire lehet elboldogulni csak angollal?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasgattam a lakosságnak a 70-80% Spanyol anyanyelvű, viszont arról,hogy ebből mennyien tudnak angolul nem találtam információt.

Igazából én csak turistáskodni megyek, így leginkább az érdekel,hogy a éttermekben, bárokban, itt-ott mennyire lehet szót érteni az emberekkel angol nyelven.



2018. jan. 16. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
simán
2018. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Na ez kb. mintha elutaznál Malmöbe (svéd város tele külföldiekkel) és svédül kommunikálnál. Természetesen működni fog. A helyzet ugyanaz Floridában is. De azért ne menj suspekt helyekre.
2018. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésed az, hogy turistaként az USA-ban elboldogulsz-e angollal? Ez valami vicc, ugye? Gondolom, nem a szállodai takarítónővel vagy a konyhai mosogatóval akarsz magasröptű beszélgetéseket folytatni. A turistáknak szervezett programokon, helyeken természetesen olyanok dolgoznak, akik tudnak angolul.
2018. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nem vicc.

Én voltam Elpaso-ban ott kb senki nem beszélt angolul, aki beszélt annak is nagy része csak mekegett valahogy.

Miamiről nem tudok nyilatkozni ilyen szempontból.

De szerintem 50 év és a déli államok lakosságának nagy százaléka spanyol anyanyelvű lesz, akik nem is fognak megtanulni angolul, mert minek?

Sok helyen már a hivatalos dokumentumokat is kétnyelvűen adják.

2018. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ahova turistakent mesz, ott minden bizonnyal boldogulsz az angollal.
2018. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Én még a magyarral is jól boldogultam Miamiban.

Ugyanis annyi magyarral lehet ott is találkozni.

2018. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Az Egyesult Allamoknak a mai napig az angol a hivatalos nyelve!

Sajnalatos es felhaborito, hogy az ide emigralo spanyol ajkuak keptelen normalisan megtanulni angolul (tudom, mert Californiaban nap mint nap talalkozom vele) de ettol meg az angol a hivatalos nyelv. Elkepzelheto, hogy az utcai hot-dog arus nem beszeli jol az angolt, de ettermekben, szallodakban, uzletekben es egyeb turisztikai helyeken mindenki beszel angolul.

2018. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 readymix ***** válasza:
78%

Szövetségi szinten nincs hivatalos nyelv az USA-ban azaz kötelezően csakis és kizárólag a hivatalok, államigazgatás, oktatás, bíróságok, hivatali szolgáltatás stb. működésére mind az 50 államban alkotmányos módon. Ugyanis a "hivatalos" meghatározás ezt jelenti. Mennek a viták és elég vegyes a felvágott. Állami szinten van a döntés. Beszéltem olyan 60-as, német felmenőkkel rendelkező házaspárral Shamrock TX-ban!, akik elmesélték, hogy anno nekik még iskolai szinten volt német nyelvoktatás és sérelmezték, hogy ma már az angol nyelv mint tantárgy sem kötelező. Gondolom ezért is van az, hogy akár már az USA-ban született hispánok, latinók sem beszélnek rendesen angolul vagy egyáltalán nem. Tehát a téma nem csak fekete vagy fehér.


[link]

[link]

2018. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt a latinokkal ( főleg a mexikóiakkal) azért bonyolultabb a helyzet mert a déli és délnyugati államokban már az angolok előtt spanyol telepesek voltak. Texast és Kaliforniat vásárolta meg az USA ahol addig spanyol többség volt. Guadalupe Hidalgo béke miatt lettek a délnyugati Államok az USA részei. El Paso rossz hasonlat mert ugyan az még az USA de az mindig is spanyol volt.
2018. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!