Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 1 év alatt meg tudok tanulni...

1 év alatt meg tudok tanulni úgy angolul, hogy kimehessek Amerikába és beszélni tudjak ott az emberekkel?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mi a legjobb módja ennek, milyen módszert ajánlatok, illetve milyen weboldalt, videót, amiről meg tudok tanulni?

Előre is köszönöm szépen.



2018. ápr. 9. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Angol nyelvtanfolyam vagy nyelvtanár. A weboldal a thep i r a t e bay, és a youtube sok filmet kell nézni és könyvet kell olvasni.
2018. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy először is szavakat tanulok, hogy legalább tudjam, hogy mi micsoda. Ha napi 3 órát tanulok, minden óra alatt 15 szót tanulok meg, akkor nyár végére 6300 szót tudok megtanulni.

Ez elég már talán vmire(amúgy hány szót beszél egy átlag amerikai?) és ezzel együtt megtanulom az angol nyelvtant.

Ha ez megvan, akkor ősztől elkezdem az szókapcsolatokat és a panel mondatokat, meg folytatom a szavakat, bár kisebb mértékben, majd elkezdek mondatokat alkotni. Addigra talán tudok majd mondani egész mondatokat.

Szerinted jó stratégia, ha jövő nyáron utaznék?

2018. ápr. 9. 19:27
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hany éves vagy?
2018. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Miért fontos ez?
2018. ápr. 9. 19:55
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Ez így nem működik, felejtsd el. A nyelvet használni kell, nem lehet megtanuli külön külön a részeket és majd összerakni később. Menjél tanárhoz vagy tanfolyamra.
2018. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
63%
Megtanulhatsz. Magántanár. Heti öt nap. Napi három óra. (Feltéve hogy a 0ról indulsz.) Máshogy nemigen jön össze egy év alatt.
2018. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
47%
Nekem nagyon sokat segítenek a voice chates játékok, szórakozva lehet tanulni a nyelvet, HA tartod, hogy csak angol szervereken játszol, és tényleg beszélsz is. :D Persze ehhez azért már kell egy alap nyelvtan és szókincs. Vannak kifejezetten kezdőknek ajánlott könyvek is, úgy vannak angolul írva, hogy nagyon le van butítva a szöveg, egyszerű szavak és mondatok, könnyen érthető. Aztán vannak egyre nehezedő kategóriák. Az angol filmek és az angol feliratozott YouTube videók egy alappal szintén nyerőek. Én abban hiszek, hogy szórakozva lehet a legtöbbet tanulni. Először egy kukkot se értettem semmiből, aztán egyszer csak volt egy "kattanás", amikor hirtelen érteni kezdtem a nyelvet és már magabiztosan tudtam is levelezni másokkal. Most már hosszú levélváltásokra is képes vagyok, használom az igeidőket, de egyelőre még inkább csak "érthető" vagyok, de nem pontos. Szóval még ha meg is értenek, de lerí, hogy nem az anyanyelvem (pontatlan nyelvtani szerkezetek, furcsán használt szavak, néha igeidő problémák, súlyosan hiányos szókincs stb.). Ez a napi három óra szótanulás lótúró, kb. egy Globish szintre jutsz vele, nem sokat ér. Ettől függetlenül a Duolingo appot tudom ajánlani, ahol nem csak a szót tanulod meg, de mondatszerkezetben is használni, viszont ettől még egyáltalán nem leszel perfekt, csak még egy plusz a szórakoztató tanuláshoz.
2018. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
De, amiket írtam, amellett mindenképp érdemes a magántanár, amikről én beszélek, azok olyan plusz dolgok, amikkel még inkább gyorsíthatod a dolgot.
2018. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ki fogom próbálni a tanácsokat, amiket írtatok.

Az elején azért tanulok napi 3 órát szavakat, mert semmiről indulok és, ahogy írtad Te is, kell egy alap nyelvtan és szókincs. A szavak mellett megtanulom a szabályokat és úgy már el tudok indulni azon a vonalon, amiket írtatok.

2018. ápr. 9. 21:54
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért fontos a korod, mert nem mindegy, hogy csak naiv 12 éves kisgyerek vagy, akinel meg elfogadott, hogy ilyen kis butus, vagy felnőtt 30as, aki egyszerűen csak sik hülye.
2018. ápr. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!