Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » (Főleg tapasztaltak) Ösztöndíj...

(Főleg tapasztaltak) Ösztöndíjak, csereprogram, minden érdekel! Esetleg érintett még valaki? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Évek óta hatalmas álmom az USA-ban tölteni egy tanévet (nyilván kevesebbet is rettentően értékelnék már). Mostanában nagyon rosszul érzem magam itthon, egyre aktuálisabbá válik (/válna) az álom teljesítése. Rengeteg lehetőséget átnéztem már, de sajnos nem engedhetünk meg magunknak 10 milliókat elkölteni egy ilyen tanévre. Viszont (szerencsére) nagyon rossz helyzetben sem vagyunk, tehát ilyen fajta állami támogatás sem jön szóba. Nagyon szépen kérlek Titeket, bárkinek bármi ötlete van, írjon! Hihetetlenül sokat jelentene!

2018. máj. 14. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem derül ki számomra, pontosan mit keresel, én a Ronald S Lauder Foundation csereprogramjával voltam kint több, mint 15 évvel ezelőtt és az teljesen ingyenes volt, cserébe csak az itteni partneriskolából lehetett bejutni.
2018. máj. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha nem voltam elég világos :) tehát, ki szeretnék menni egy évre Amerikába csereprogram, vagy esetleg ösztöndíj keretében (utóbbira nincs egyelőre lehetőségem szerintem, ugyanis 15 éves múltam). Viszont amiket eddig találtam, mind súlyos milliókba kerültek, amit nem engedhetünk meg magunknak. És az érdekel, hogy valaki tud-e valami más opciót - legyen az akár pályázat vagy bármi- , hogy mehetnék el?


Válaszodat köszönöm :)

2018. máj. 15. 10:21
 3/6 anonim válasza:
Több bentlakásos középiskola fogad nemzetközi diákokat. Rászorultsági alapon ösztöndíjra lehet pályázni. Minden év jan15-íg van a jelentkezési határidő, addig a szükséges vizsgálat Budapesten meg lehet csinálni.
2018. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a válaszod! :) ezzel az egyetlen “baj”, hogy nem szorulunk rá. Jól élünk teljesen, csak ami sok, az sok...
2018. máj. 15. 20:15
 5/6 anonim válasza:
76%
Hátha nem engedhetitek meg magatoknak a súlyos milliókat akkor rászorultak vagytok. Ha a felvételi vizsgán megfelelnél akkor a családi jövedelem figyelembevételével kell tandíjat fizetni. Ez a szükség alapú támogatás!
2018. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké nem szeretnék több félreértést, köszönöm az eddigi válaszokat:))
2018. máj. 15. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!