Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek érdemes egyedül...

Szerintetek érdemes egyedül utazni new york-ba?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok és gyermekkorom óta az az álmom,hogy eljussak Amerikába.Mostanába elég gyakran nézegetem a repülőjegyeket és a szállásokat, viszont nem tudom hogy egyedül el merjek-e indulni.Sajnos nincs egy ismerősöm se new yorkba akihez mehetnék.Viszont úgy gondolom elég jól tudok tájékozódni a nagyvárosokban,voltam már egyedül Münchenbe és ott sem volt semmi probléma. Aki esetleg volt már egyedül New Yorkban letudná írni a tapasztalatait? Mennyire nehéz tájékozódni? Érdemes egyedül menni? És annak is örülnék ha valaki leírná kB mennyibe került az utazás.

2018. júl. 15. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mit akarsz ott megnézni? METben el lehet tölteni 3-4 napot simán, Szabadság szobor is egynapos túra

19 évesen inkább keress útitársat, München és New York azért nem egy szinten van.

2018. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
24%

Egyszer én is elakarok oda jutni

Kíváncsi vagyok a válaszokra.

2018. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Az ár attól függ, hogy miket akarsz megnézni, milyen programokkal és színvonalon akarod eltölteni azt a pár napot.

Azonban az egészet te is összetudod dobni. A neten fent vannak az árak, belépők, shopok webes felületei is vannak, ahol láthatod, hogy mi mennyibe kerül. Éttermek árai is fent vannak.

Stb.

2018. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Bárhová érdemes elutazni akár egyedül is. New York sem kivétel.


A város központi része alapvetően sakktábla szerkezetű és rendkívül egyszerű tájékozódni emiatt. A metróhálózat már nagyobb falat, legyen nálad térkép.

2018. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
80%

Nekem is ez az álmom, sok mindennek utánanéztem már. Egyedül én nem mernék nekivágni.

:)

2018. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem simán érdemes. Úgy nem kell alkalmazkodnod senkihez, ami ennyi érdekes látnivaló esetén nem feltétlenül baj. Bármeddig el tudnék lenni abban a városban, de vagy három hétig egyedül is tudnék ott mit csinálni simán. Az emberek nagyon kedvesek, úgyhogy ha eltévedsz sincs semmi, mert amint látják rajtad, hogy tanácstalan vagy, már valaki ott is van, hogy útbaigazítson. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok kint a magyar, lépten-nyomon hallasz magyar szót. Ha az angolod erős közepes, akkor azt gondolom semmi akadálya, hogy egyedül menj. (A normális szállás lesz egyedül brutális, mert az még párban is aranyáron megy. De persze ez is igényfüggő.) Jó utat, ne hagyd ki! :)
2018. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5, akkor cseréljetek kontaktot privátban a kérdezővel és menjetek együtt ;)
2018. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

én 2 hete voltam másodmagammal, tényleg nagyon kedvesek ott az emberek, és mindig segítettek, ha kérdeztem valamit.

1 hétig voltam, szerintem a főbb nevezetességek belefértek.

a metró tényleg nehézkes, főleg ahol egy megállóban kb 10 mertóvonalra át lehet szállni, de 3-4 nap alatt én belejöttem.

a város különleges, pont olyan mint a filmekben, viszont elég koszos, és egyes helyeken még büdös is van.

de egyszer mindenképp megéri megézni, akár egyedül is (akkor legalább nem kell máshoz igazodni) és ha nem mész "olyan veszélyes" helyekre, még szerintem nem is olyan vészes egyedül sem.

ha bármi kérdésed van, írj üzenetet, hátha tudok válaszolni.

2018. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Pont nemrég néztem Magyarósi Csaba videóit, itt van egy, amiben beszél az árakról, amúgy pont New York-ban volt a feleségével.


https://www.youtube.com/watch?v=icsAeWuBIys

2018. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

9. vagyok


Ja meg ugye Csabának voltak szponzorai az út során, de ennek ellenére is beszél pl a szállások árairól, kaja árakról stb.

2018. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!