Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha 3 hetet töltenél el a...

Ha 3 hetet töltenél el a Nyugati-Parton, miket néznél meg biztosan?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 08:59
1 2
 11/14 Dényey Zsolt válasza:
Viszont Keszthely sem rossz :))
2018. okt. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a további tippeket! :) Természetesen autót fogunk bérelni, máshogy nehéz lenne annyi mindent bejárni.


# 9 A válaszodat akár még szellemesnek is találhatnám, ha a kérdésemet nem "Észak-Amerika" kategóriában tettem volna fel...

2018. okt. 6. 09:18
 13/14 anonim ***** válasza:

LAbol Frisco egy jo 5-6 oras ut. Lehet hogy jobban megeri, ha LAbol atrepultok Friscoba, ott is bereltek kocsit, bejarjatok a videket, majd vissza repulovel LAbe. Vagy vesztek 1-iranyu jegyet Friscoba es az ott berelt kocsit leadjatok majd LAben az utazas vegen, de ilyenkor extrat szamolnak fel a kolcsonzok.

Plusz a berauto biztositasi dijat ne felejtsetek belekalkulalni. Sok kereso oldal nem mutatja a biztositasi arat, ami autotol fuggoen lehet 10-15 dollar per berleti nap.


Tobbszor jartam mar a Sequoia es Kings Canyon parkokban az ezereves mamutfenyoknel, telen is, nyaron is, lelegzetelallitoan szep hely, en nagyon szeretem. Januarban tutti hatalmas ho lesz, igy a kisebb utak le lesznek zarva es holanc vagy 4-kerek meghajtatos kocsi nelkul nem engednek be a park teruletere. (lehet hogy nem futtok bele ellenorzesbe es sima kisautoval is be tudtok menni, de ahogy mentek fel a hegyre, egyre durvabbak az utviszonyok es ha elakadtok az egesz napotok ramegy a mentesre.)


En legutobb decemberben voltam a parkban, egy 4-kerekes Toyota Sequioa-t bereltunk (nomen est omen ;) es vicces volt nezni, ahogy a tobbiek benaznak a holanccal amit a kis Civicjukre vagy hasonlo kaliberu kocsira probaltak ratenni, mi meg a terdig ero hoban vigan laviroztunk. Sapka, sal, kesztyu kotelezo, mert marha hideg tud lenni, de kozben meg szikrazo napsutes. Gyonyoru hely! Ha megnezitek a parkot, erdemes a John Muir Lodge-ban megszallni.


Diego LAbol kb. 2.5 ora kocsival, attol fugg mikor indultok. Ha mar arra jartok, a La Jolla Cove nezzetek meg.

Tovabba Diegoban a Balboa parkban van a nemzetek haza, mindegyikben ki van teve a kulonbozo orszagok jellegzetessegei, kulturajuk es mindenhol van etelkostolo. A sved sutik nagyon finomak es az irakiak teajat is kostoljatok meg ;)


Amikor LAben lejottok az oceanpartra (nem tenger!), akkor Santa Monican a Cha Cha Chicken nevu helyen mindenkepp egyetek valamit, nekunk az a kedvencunk :D


Ha mar megvan a repjegy es az utiterv, irj privit, szivesen sugok hogy hol tudtok parkolni a kulonbozo helyeken, hogy ne menjen ra a gatyatok a parkolasi dijakra.

2018. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kaliforniában éltem 3 hónapot. La San Francisco nagy városok de nem rosszak. Viszont fele annyira nem király mint a filmekben láthatod. Pálmafák cabrio jó csajok ez csak illúzió. LA sok része koszos viszonylag nagy a bűnözés sok az etnikumok közötti ellentét.

Én építkezésen dolgoztam a spórolt pénzből mentem Las Vegasba ingem gatyám otthagytam annyiba kerül az élet bár szép környék igen..

Őszintén szólva látványosságot nem tudok mondani. Nekem Amerika egyenlő az olcsó kajával olcsó benzinnel meg az eszméletlen pazarlással ahol naponta 6 burgert dobnak a kukába csak mert ha éhes vagy kettőt veszel hogy egyet kidobhass....idiotizmus

2018. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!