Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire nehéz kijutni az...

Mennyire nehéz kijutni az Usába 2 hónapra dolgozni, illetve vízumot kapni? Milyen papírok kellenek? Milyen vízumra van szükségem.

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek lett kint egy étterme és ott adna nekem 2.5 hónapra munkát és szállást.

Itthon van feleségem, visszajönnék hozzá, csak pénzt akarok gyűjteni, mert itthon 150 ezres fizetésből egy balatoni utat nem tudok megszervezni.


2019. jan. 14. 09:33
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
53%

Ez azert rendkívül hihető hogy van kint egy ismerősöd aki adna neked munkát de azert ide jössz a gyakorira kérdezni,hogy miként kéne ezt........főleg egx olyan témában amit már kismilliószor megválaszoltunk!

A masik meg hogy 2.5honapra?!?!Na ennek mi értelme?!?Ha ennyire kell a penz de csak ilyen keves időd van millioszor értelmesebb es egyszerűbb dolog lenne ha mondjuk valamelyik szomszédos vagy közeli eu-s tagállamba kimész szezonba dolgozni valamit!

2019. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Tanácsot szerettem volna kérni, nem pedig oltogatást. Szépen is meg lehetett volna fogalmaznod a mondandódat, de ez is a te értelmi szintedet tükrözi.

A másik pedig, nem találtam itt érdemben olyan választ, ami segített volna.

2019. jan. 14. 10:45
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
71%
Na látod az meg a te értelmi szintedet tükrözi ,hogy állitásod szerint a már megválaszolt kérdések között nem találtám számodra érdemi információt.......miközben az észak amerika rovat gyakorlatilag csak ilyen kérdésekkel van tele!
2019. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem bántásból de az első válaszadónakbigaza van. Ha kint él az ismerősöd, és cége is van ahol alkalmazna téged akkor ő pontosan tudja, hogy milyen engedélyekre, papírokra lesz szükséged. De nagyon ugyanilyen kérdés volt már, és rengeteg hasznos vàlasz is. Jó magam is leírtam már több százszor.
2019. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

2.5 hónap? Mit hiszel mi ez? Hogy kiruccansz csak úgy? Ez nem az EU. 1

Illegálisan, teljesen kiszolgaltatva dolgoznál. 2. Amit keresel, elmegy. Nem megtakarítassal jönnél haza ennyi idő után az is biztos. Pénzgyűjtésre ott az EU országai.

2019. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 grafno ***** válasza:
Ha kimennek akkor nem 2honap lenne hanem végleg. Az előttem szóló jól mondja,hogy marad az EU. Annyit nem keresenel hogy megerje kimenni 2 hónapra. Lehet 0ba jönnél haza.
2019. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Többször is jártam az USA-ban, ezért van némi ismeretem.

Szerény számításaim szerint talán nullára ki tudod hozni az oda-vissza utazásodnak és a kint tartózkodásodnak a költségeit.

Egy kis matek:

Amíg kint vagy, bukod az itthoni fizetésed, ami 2,5 hónapra kb. 375.000 Ft lenne.

Ehhez hozzáadod a repjegyeket, ami mondjuk 150-200 ezer Ft.

Tehát úgy indulsz neki a pénzkereseti álomnak, hogy eleve 5-600.000 Ft mínuszban vagy.


Ezek után ha nem titok, mégis milyen munkakörben dolgoznál és milyen fizetéssel kecsegtet az ismerősöd??

2019. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha kint él az ismerősöd, és cége is van ahol alkalmazna téged akkor ő pontosan tudja, hogy milyen engedélyekre, papírokra lesz szükséged." Megis mi fenebol gondoljak sokan azt, hogy akinek itt kint cege van, az automatikusan az immigracios torvenyeknek is a birtokaban lesz?!?

Ha neked otthon van ceged, cegnyitassal egyidoben mar annak is a tudataban leszel, hogy milyen modon alkalmazhatsz pl. roman vagy nigeria allampogarsagu embereket? Ugye hogy nem...


Attol mert a havarjanak cege van, meg ugyanolyan tudatlan lehet a munkavallalasi vizummal kapcsolatban mint a tobbiek akik a fotelbol okoskodnak.


Kerdezo, tenyleg kismillio kerdes volt mar ebben a temaban de nagy vonalakban itt a lenyeg:


[link] Ez a hivatalosan jarhato ut, de eleg maceras, penzbe kerul meg idobe. Foleg most, amiota a kormany "shut down" van es nem dolgoznak az emberek, toronymagasra halmozodnak a papirok, ami honapokkal meghosszabbitja az atfutasi idoket. Raadasul etteremben dolgozni az abszolut nem olyan melo, amire esz nelkul osztogatjak a work visa-t :(


Kijohetsz ESTA-val 90 napra, feketen/illegalisan dolgozhatsz a haverodnal, de ez riziko neki is meg neked is. Ha elkapnak, kitiltanak az orszagbol minimum 10 evre (de gyakorlatban van ez 15 is), ESTAt soha tobbet nem kaphatsz, ha vissza akarsz jonni, mehetsz a kovetsegre sorbanallni.

A haverodat pedig sulyos penzbirsagra buntetik (esetleg bezarhatjak az ettermet).

Persze nincs annyi embere a hivatalnak hogy minden ceget megvizsgaljanak, hogy alkalmaznak-e illegalisokat, de azert vannak remtortenetek.


A tobbi pedig matek, ahogy elozo irta, mennyit tudnal keresni, hogy megerje neked? Lehet hogy nullara jonnel ki, de legalabb meglatnad kicsit, hogy milyen itt az elet.


Ha az ESTAs/illegalis utat valasztod, ugye nem kell mondani, mennyire fontos, hogy az orszagba lepesnel mindenkepp meggyozd a bevandorlasi tesztet arrol, hogy csak turistaskodni jossz. Barmi jelet talalja annak, hogy dolgozni akarsz, visszafordit es feltesz az elso gepre.

2019. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a 2,5 honapot azert irta, ESTA-val 90 napot tartozkodhat kint. Egyebkent, nyilvan jobban keresnek kint, de egy havi fizud kb el is menne a repjegyre es a dolgokra amiket megvasarolsz/utazol/megnezel. Jobban keresnel egy ausztriai gyarban vagy etteremben, kozelebb lennel, haza tudnal jarni. Evente megyek az USA-ba, nem nehez mar kijutni csak egy ESTA kell hozza, online tudod igenyelni, 14dollarba kerul. Par nap alatt megkuldik, ebben irjak le, hogy beengednek e. Ez a dokumentum mar a repulon is kelleni fog. A masik az utlevel, ervenyes utlevel. Gondolom nem rendes bejelentett allas ez, ergo ennyi eleg is, hisz senki sem tudja, hogy te “dolgozni” mesz ki. Hozzateszem ismet: egy picit sem eri meg. Az itthoni munkadat gondolom fel kell adnod, ennyi szabira vagy tappenzre nem mehetsz. Ha hazajossz, uj munkat kell keresnek. Repjegy 150-250 kozott van, plusz a transzfer esetleg. Ha mar ott vagy, csak megnezel nehany helyet, csak megkostolsz eteleket, veszel 1-2 dolgot. Az arak is magadabbak, ahogy a fizetes is. Nem hiaba nem amerikaba mennek az emberek 2honap alatt meggazdagodni. Jaa, es 2,5 honapot le sem tudnal teljesen dolgozni, az elso 5napban kb azt sem tudnad hogy hol vagy a jat legtol.
2019. jan. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyi időre totál felesleges kimenned, előttem levezették mennyire hazavágna téged anyagilag. Legálisan a haverodnak megse érné neked elintézni a papírokat, nem termenél neki annyi hasznot, mint amennyibe kerülnének a papírok.

Feketén is fölösleges kimenned, totál nem keresnél annyit, hogy megérje, kb. tényleg legfeljebb nullára tudnál kijönni a 2 hónap alatt, ráadásul a kockázat is meg van, hogy lebuksz. Azt már el kell felejteni, hogy csak a mexikóiakra megy az ICE, él kint ismerősöm, aki feketén dolgozott, nem rég kapta meg a zöldkártyát (nem, én se tudom mégis miként kapta meg, ha több, mint 10 év feketén él kint és nem házasság útján kapta meg, legfeljebb márciusban tudom megkérdezni tőle, mert akkor jön haza egy időre Magyarországra), ő maga mondta, hogy alaposan meg kell húzniuk magukat, mert mióta Trump az elnök ilyen téren bekeményítettek. Így simán lebukhat a haverod is és komoly büntetést kaphat meg te is megszívhatod elég keményen.


Off: Mostanában nem tudom mi a helyzet, 2008-2009 körül azt tudom, hogy az éttermek ki tudták valamennyire trükközni a rendszert, hogy legálisan feltudjanak venni amerikai szemmel külföldieket. Ismerősöm volt kint így, teljesen legálisan étterembe. Az egész trükknek annyi volt a lényege, hogy az ismerőse direkt olyan embert keresett, aki alaposan jártas a magyar konyhában, ilyen meg ugye az amerikaiak között azért nem nagyon van, így tudták neki elintézni. Viszont úgy ment ki, hogy alapból megmondta neki a tulaj minimum 1 évig kint kell maradnia, mert talán úgy térül meg neki a költségek (külsőstől több évet várt volna el, csak jóban voltak, így nála tényleg csak azt nézte a tulaj, hogy nullára kijöjjön), amikbe a papírmunka került. Kihangsúlyozom megint: ez 2008-2009 körül volt, azóta nem tudom mi a helyzet ilyen téren.

2019. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!