Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba való belepeskor a...

Kecskusz9 kérdése:

USA-ba való belepeskor a hatarornek aki ujjlenyomatot vesz kerdeseket tesz fel stb neki kell oda adni a vam nyilatkozatot amit költottem a gepen?

Figyelt kérdés

#Amerika; Utazás
2019. márc. 12. 03:32
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
A sorrend az, hogy útlevélvizsgálat (a kérdezett űrlap ekkor már az útlevélben kell legyen), feladott poggyász begyűjtése, vámvizsgálat és végül egy külön lépésnél gyűjtik be szegény űrlapot, ahogy kilépsz. Ennek van logikája: a 6059B nem csak vám információt tartalmaz, hanem olyasmit, amire a bevándorlási jóembernek van szüksége. A második ellenőrzőponton sokfelé ágazhat a történet, például lehet, hogy további vizsgálatra utasítanak, vámot kell fizetni stb. Ezért mielőtt kilépsz, elkérik a lepecsételt 6059B -t, hogy lássák, hogy mindennel végeztél.
2019. márc. 12. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A JFK-n tavaly óta nincs nyomtatvány. Tudom, ott dolgozom.
2019. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van ez a vamnyilatkozat.

Detroitban pl nincs. Csodalkoztam is hogy nem osztjak a repulon a cetlit mert mikor masik repterre mentem akkor leszallas elott adtak a papirt.

Detroitban odaallsz egy gephez es az beolvassa az utlevel adatokat. Utana mesz a hatarorhoz.

2019. márc. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!