Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Először utazom Amerikába,...

Sairga kérdése:

Először utazom Amerikába, látogatóba. Sajnos nem tudok angolul? Ezért szeretnék tájékozott lenni a repülést illetően. Úgy tudom felszállást követően ki kell tölteni valami nyilatkozatot, vagy vám papírt? Mire kell felkészülni?

Figyelt kérdés
Az út Bp-Amszterdam onnan Detroit és Detroidból Cleveland.Sajnos nem találok erre vonatkozóan semmit. Hogyan fogom tudni kitölteni ha nem tudok angolul. Mikor van a vám és hol
2016. febr. 24. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én pár hónap múlva megyek Amerikába először. Nekem azt mondták hogy az amerikába tartó gépen lesz vámpapír és mindenre nemet kell X-elni.
2016. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt van egy minta.

[link]

Azert nem jo megoldas mindenre nemmel valaszolni. Ha peldaul hozol egy rud teliszalamit vagy akar egy almat vagy szendvicset es nemmel valaszolsz 11-es kerdesre, baj lesz ba beneznek a taskadba. Ott lesznek meg kepzett kutyak is, azok mindent kiszagolnak. Ugy hogy legjobb igazat irni.

2016. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"mindenre nemet kell X-elni" ja aztán meg jól megvágják ha valamit rosszul ikszelt be. Ha pl van nála élelmiszer és beírja, hogy nincs komolyan megbüntethetik. Inkább fordísd le előre és az alapján ikszelj csak.

A helyedben indulás előtt tanulnék angolt, mert azért ez egy elég hosszú út, bármi történhet, jó ha legalább az alapokat megérted.

2016. febr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez is egy minta, fordítsd le, mielőtt elindulsz.

[link]


Innen van a link:

[link]

2016. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem visz élelmiszert (ami erősen ajánlott), akkor felelhet mindenre nemmel, vagy nem?
2016. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

11. Van-e nálam

a. zöldség, gyümölcs, növények, magok, ...

b. hús, állat, ...

c. fertőző cucc, sejtkultúra, ...

d. föld, vagy jártam-e farmon

12. voltam-e haszonállatok közelében

13. 10 000 dolcsinál több van-e nálam, (nem csak dollárban)

14. kereskedelmi árum van-e, (eladó cucc, áruminta...)

2016. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 cydor ***** válasza:

Nem art elore letolteni az adatlapot. Meg itthon kotolteni es a tarcadba tenni. Igy csak atmasolod. En is igy tettem. Az erdekes kerdes, hogy sáros e a cipod. Mindenesetre elso alkalommal semmikepp ne vigyel elelmiszert. Nekem a hatizsakomban volt egy gyarilag csomagolt gyogyfuves szappan, az atszallas miatt. Felreallitottak kipakoltattak mimdent mire rajottem hogy a szappannak a termeszetes illoolaj tartalma mar elerte aut az erteket amire vilagitott a csomagban a monitoron. A 100 ml es tusfurdo sampon nem is latszott. Megneztek a csomagolast, es hogy tenyleg szappan es engedtek is, az egesz 3perc volt de addig alsogatyara vetkoztettek. Ez ilyen oszi idoszakban eleg kellemetlen gyorsan vissuaoltozni es hely sincs hozzá, szerencsere párommal voltam es ott mar oda tudott jönni, hogy vigyazzon a cuccaimra mig feloltozom.

Azt tudni kell hogy semmi olyan cucc nem lehet a borondodben amiben akksi van, igy minden elektromos cucc a kezipogfyaszba megy azokat mind egyenkent ki kell pakolni a talcára. Talán azert hogy lathassak hogy folyadek es elektromos cucc nincs osszekotve.meg persze hogy a fertozesek behurcolasat csokkentsék.

Ha hosszabb idire mesz, elso dolgod majd az legyen hogy megtudakolod hol van román vagy orosz bolt, esetleg francia, de az drága. En legalabbis nem birtam megemeszteni a genmodositott gabona kukorica szoja eteleiket. Ok hogy olcsó de emeszthetetlen. A kenyeret meg meg kell tanulni sutni, felteve, ha van konyha ahol laksz, mert amcsiknál csak teakonyha van altalaban.

2016. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én pár hete voltam, de nem kaptam semmiféle űrlapot. Leszállás után sem kérdeztek ilyesmit, csak sima útlevél ellenőrzés, út célja, stb. ESTA-val mentem.

Lehet, hogy már megszüntették ezt az űrlapot?

2017. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tobb mint 2 hete repultem es van urlap meg mindig.

Mikor kioszttak a repulok akkor egy par akik asszem oroszok voltak azok nagyon ertetlenkedtek, nem tudtak mi az es a legiutaskisero probalta elmagyarazni nekik hogy mi az de semmilyen nyelven nem tudtak. Vegul egy mellettuk ulo emberrol masoltak le a dolgokat.

2017. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt : [link]
2017. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!