Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Cukorbetegként milyen kedvezmé...

Cukorbetegként milyen kedvezmények érvényesek a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
Feltételezem a 90%-os fogyatékos kedvezmény érvényes, viszont nem kaptam semmilyen infót arról, hogy mivel lehet ezt bizonyítani, ezért kérdem, hogy valóban ez érvényes-e, illetve hogy ha igen, akkor mivel...

2019. júl. 27. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Teljes árú jegyet vehetsz. Cukorbetegség nem akkor ügy hogy járjon 90%-os kedvezmény. Akkor az orszàg nagy része megkapná
2019. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Hurrá! Nekem van egy cukorbeteg munkatársam, majd ha megyek valahová, akkor őt is viszem, és akkor ingyen utazok.


Ugye ez vicc?

2019. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy közlekedési kedvezmény van-e rá, azt nem tudom, de adókedvezményt kaphatsz:


[link]


Aki szerint ez egy vicc - ház ezvan. Tényleg nem indokolt ez minden betegség esetén, de van, amikor igen. Fogalmam sincs, hogy állították össze a listát.

2019. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha a cukorbetegsége adnak, akkor utánanézek, én kicsit kopaszodom, hátha arra is adnak valamit.

Na kedves Kérdező, ugye ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan?

2019. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyes válaszoló: A cukorbetegség nem nagy ügy? Azért a top tízben benne van a nagy ügyek között. Gyógyíthatatlan, és az életminőségre rosszul hat.

Sajnos az életben maradáshoz szükséges eszközökre adott támogatás is szűkös. Utazási kedvezmény valóban nem jár, de ez hatalmi döntés kérdése, és nem a betegségé.


Kérdező: semmiféle kedvezmény nem jár ezen a címen az utazásban. Adókedvezmény valóban van. Én a cukorbetegségem mellett még laktózérzékeny is vagyok, arra is kapható adókedvezmény.

2019. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
20%
De jar a kozlekedesnel, ahogy a torolt kommentemben is irtam, 90%+ utazhat veled meg valaki. Nem hasrautesszeruen irtam, cukorbeteg ismerosom utazik igy, o meselte. En mar utaztam vele ingyen.
2019. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ő mesélte? Akkor miért nincs nyoma a jogtárban?
2019. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Azért a 21-ik században talán be lehetne látni, hogy a közlekedési cégek nem népjóléti intézmények. Ha valaki beteg és emiatt utazni kényszerül, azt fizesse ki a TB, de talán a balatoni nyaraláshoz, meg egyéb maszek ügyek elintézéséhez nem kéne mindenkinek ilyen-olyan kedvezményt adni.
2019. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as! A kedvezmény az állam nyújtja, nem a közlekedési vállalat.
2019. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
69%

Amíg középiskolában tanulsz addig jár 90% kedvezmény, és talán utána is lehet valahogy igényelni de azt csak 1-2 évre, ha már 20+ vagy akkor szerintem nem érvényes rád semmi.


A kötekedő válaszolók meg kipróbálhatnák egy hétre hogy milyen is a cukorbetegség, meg milyen az mikor több ezreket kell kiadnod egyetlen doboz tesztcsíkra hogy a cukrod megmérhesd legalább.

2019. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!