Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha elkapnak az ellenőrök...

Ha elkapnak az ellenőrök Pesten és azt mondod h van havi bérleted és be fogod mutatni, akkor hány nap áll rendelkezésedre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
3, de így is kell fizetni
2010. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
biztos 3 nap,mert én 8ra emlékszem csak nem 100%osan..
2010. júl. 14. 23:02
 3/9 anonim válasza:
3 nap, és legalább a büntetés előtti nap kiállított bérletet kell bevinni, így valami 1-2000 forint azt hiszem...
2010. júl. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is 8ra emlékszem, persze lehet azóta megváltoztatták.
2010. júl. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Engem féléve büntettek meg, uténa 5 perccel megvettem a bérletet, és pár napra rá bevittem elfogadták. Akkor még 7 nap volt és 3000 Ft. Most már 2000 Ft, és hogy másban változtattak-e, azt nem tudom:S
2010. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell a bérletet ügyesen kitölteni mindig, szépen, hőre eltűnő tollal :D Én nem járok bussal/vonattal/metróval(utóbbi nincs is itt), de ha járnék, tuti így csináltatnám valaki haverral, és ha kell, akkor használható :D
2010. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha lógsz ne menj metróval!


Az ellenőr csak a járművön intézkedhet, a többi már közterület ott nem!


Intézkedés közben nem érhet hozzád és nem tarthat fel!


Ha te leugrasz a buszról és ő agresszívan megragad, jogosan alkalmazhatsz önvédelmet!


Ennyire egyszerű...


Nem tom mi igaz abból hogy az ellenőr közfeladatot ellátó személy de szerintem egy magán közlekedési cég utazóinak ellenőrzése köszönő viszonyban sincs a közfeladatokkal..

2010. júl. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Btk. értelmező rendelkezéseit, ott van benne, hogy melyik álltatfaj kiféle-miféle.


2. közfeladatot ellátó személy:

a) a postai szolgáltató végrehajtó vagy biztonsági szolgálatot ellátó alkalmazottja, a közforgalmú tömegközlekedési eszközt működtető gazdálkodó szervezetnél végrehajtó vagy biztonsági szolgálatot ellátó személy, továbbá a közúti személyszállítási szolgáltatást végző más személy,

2010. júl. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sajnos eme állatfaj is közfeladatot ellátó személy jogilag, na ettől még termlszetesen közterületen nem intézkedhet alap nélkül, és nem érhet hozzád, ezért szoktak csoportosan menni és körül állni az illetőt, és akkor az illető él erpszakkal ha ki akar törni a körből és félre löki az ellenőrt (de persze hallottam én már olyanról, hogy még a buszról is szó szerint lerúgták az ellenőrt a nyitott ajtón, hogy csak úgy koppant)


lényeg h vigyázz mert fordítva is igaz, és te sem érhetsz hozzá ! persze ha egyedül van, akkor nagyjából nyert ügyed van ...

2010. júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!