Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi túlértékelt hely?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam Hollókőn, és persze szép meg minden, de messze nem annyira, mint mondják.

Még jó, hogy máshova és mentünk, mert különben elég csalódott lettem volna, 1 órán belül végigjártuk az egészet.

Balatonon, Hortobágyon is többször voltam, és nagyobb a füstjük, mint a lángjuk.


Rengeteg helyen megfordultam az országban, de az az érzésem, hogy egyik sem fogható mondjuk egy osztrák városhoz vagy Prágához (hogy közeli országokat mondjak).

Tényleg nem rosszindulatból írom, de ha bármelyik irányból átlépem a határt, sokkal szebb helyeket láthatok.


Kezdem azt hinni, hogy ez is olyan jó magyar nagyképűsködés, mint a "legszebbek a magyar nők", aminek nem sok alapja van.



2019. okt. 10. 09:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Budapest végtelenszer jobb, mint Prága vagy Bécs"


:DDD


sztem ezt te sem gondoltad komolyan.


erőltetett magyarázkodáson kívül nem is nagyon jött értelmes válasz, igaz, pont erre számítottam.

2019. okt. 14. 09:15
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
Kevés az IQ-d , kedves kérdező, így nem is tudod megérteni a válaszokat.
2019. okt. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%
@11 Már hogyne gondoltam volna komolyan. Szerintem igen kevés ember járt annyi országban az itt válaszolók közül, mint én (kontinensek közül már csak az Antarktisz van hátra, az 2021-es program), van összehasonlítási alapom. Budapest sokkal élőbb és igazibb város, mint Bécs és Prága, sokkal több lehetőséggel. Igen, tiszta villamoson drága kávét jobban lehet inni Bécsben, de ettől még Bécs irgalmatlanul unalmas. Prága szép, de a belváros kibírhatatlanul turistás.
2019. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%

azért, amiért itt élnek a legszebb nők is ugye :D

jól írtad.


Magyarország egy elmaradott, szürke hely, a lakói viszont ahelyett hogy ezt bevallanák, jönnek a tipikus magyar mellébeszéléssel, hogy "Bp sokkal szebb, mint Prága" haha, persze + természetesen a külföldi helyek lehúzása, kérdező szidása, valamint az "összes kontinensen jártam" hazudozás.

de legalább ostobaságban és beképzeltségben kiemelkedik ez az ország.


Budapest egy koszos, élhetetlen hely, a turisták által látogatott helyeken kívül egy koszfészek tragikus közlekedéssel.


Balaton, Hortobágy, Hollókő: ezeket én is végigjártam, szép szép, de semmi extra.

2020. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
@14 Nem szebb, jobb. Nagy különbség. Egy városban élni szokott az ember, nem azt nézegetni, hogy mennyire tüchtig. Budapest ebben sokkal jobb, nyugodtan kérdezz meg egy olyan külföldit, aki mindegyik városban élt pár hétig legalább. A javuk Budapestet fogja preferálni.
2020. jan. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Hááát.. az élhetőség szempontjából messze nem jobb Budapest mint Bécs :D ....Kelet-európai városokat viszont veri, bár ez nem olyan nagy dicsőség.


[link]

2020. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%
@16 Ezek a mutatók erősen lejtenek afele, hogy egy város akkor jó, ha unatkozva élhetsz 120 éves korodig relatív jólétben.
2020. jan. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%

#15


" Egy városban élni szokott az ember, nem azt nézegetni, hogy mennyire tüchtig."


Hát ne haragudj, de menj végig NYITOTT SZEMMEL a belvárosban - nem a Vörösmarty térről beszélek, hanem pl. VI-VII-VIII ker belső része - akár most, akár nyáron bűzlik a járda a kutya- és emberhúgytól, kutyakakától, szeméttől meg a szmogtól.

Kisgyerekek pont abban a magasságban vannak, ahol "vidáman" beszívják a benzingőzt is és a kutyapisi-kaki páráját is.

Budapesti vagyok, a kutyákat is szeretem, de ezek a tényezők már-már élhetetlenné teszik a várost.

Rossz a tüdőm és egyszerűen nem kapok levegőt.


A szmog beborítja a várost - a tüdőrák vezető halálok Magyarországon. Oda kéne már figyelni ezekre a dolgokra!!!

A spanyolok pl. az Európai Unió legegészségesebb népe, de tesznek is érte - kitiltották a legkörnyezetszennyezőbb autókat. Szóval ilyenektől is élhetőbb lesz egy város :-)


[link]

2020. jan. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg épp most találtam :-(


[link]

2020. jan. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
77%

#7-es

Méghogy a Balatonon nem lehet unatkozni? Éltél te már itt?? Mert én igen! A nyarat leszámítva jóformán semmi nincs itt. Télen minden kihalt. Tényleg nincs semmilyen program!

2020. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!