Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon belül is más az emberek mentalitása? Hol a legpozitívabb?

Figyelt kérdés

Na persze tudom, hogy nem lehet általánosítani, de valamilyen szinten mégis szoktak. Én eddig a nyugati országok lakói vs magyar emberek szintjén hallottam ilyenről, hogy nyugaton mennyivel lazábbak, kedvesebbek az emberek stb, szóval lehet benne valami.

Kíváncsi vagyok, szerintetek mekkora a különbség az országon belül ilyen téren? Tudom, hogy nem lehet egyértelműen megmondani, de úgy gondolom, sok minden befolyásolja az ember jó kedvét. Pl. munkanélküliség, környezet stb.


Én az ország keleti felében lakom, de laktam pár évet a fővárosban is. Szerintem ott az emberek egyrészt udvariasabbak voltak (pl. boltokban az eladók), másrészt viszont érdektelenek (mindenkinek megvan a maga baja alapon). Igazából nem tudom ezt így megfogalmazni, de én úgy éreztem, hogy másabb az emberek ottani életvitele, mint ahonnan jövök (az is megyeszékhely, csak jóval kisebb). Ugyanakkor az is igaz, hogy Bp.-re az ország minden feléből jönnek emberek, szóval ki tudja, hogy ki hova valósi volt eredetileg és ki a tősgyökeres pesti.


De ilyen alapon kíváncsi vagyok, hogy más tapasztalt-e ilyet más városokkal kapcsolatban? Pl. különbség a Dunántúl és a Tiszántúl nagyvárosai között (vagy a fővároshoz viszonyítva) ilyen téren?



2019. dec. 12. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Még adott városon belül is!


Egész más Buda, főleg a 12. és a 2. kerület lakója, mint egy kőbányai vagy csepeli.

2019. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán vettem észre ilyesmit (keleti országrészben és Budapesten ismerek embereket, Dunántúlon csak Esztergom, Veszprém és Kőszeg), de ismerősem nagy része értelmiségi ember. Inkább társadalmi helyzet alapján térnek el.
2019. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi helyzet alatt azt értem, hogy mikor diákmelón tipikus minimálbéres melóban dolgoztam, akkor eléggé mások voltak az emberek, mint akikkel előtte és utána az ország bármelyik részéből találkoztam.
2019. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Kérdezz meg bármilyen itt élő expatot. Függetlenül attól, hogy melyik magyar városban él, illetve attól, hogy török, skót, kameruni vagy norvég, mind azt fogja mondani, hogy a magyarok borzasztóan mogorvák, a vendéglátás meg úgy általában a szolgáltatások emberi oldala nulla. És tényleg így van. Száz kasszásból egy van nagyjából, aki képes köszönni, meg megereszteni egy mosolyt. Pincérek dettó. Van, akinél szerencsésnek kell érezned magad, ha hajlandó kiszolgálni.
2019. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!