Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Balaton hány nap alatt...

A Balaton hány nap alatt kerülhető meg kellemes tempóval biciklivel?

Figyelt kérdés
Két olyan barátommal mennék, aki nem igazán szokott biciklizni. Szerintetek kezdőknek hány napra van szükségük ehhez az úthoz? Ők 4 nap alatt szeretnék megkerülni. Ez reálisnak tűnik?

2020. ápr. 15. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Reálisnak tűnik.
2020. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A 4 nap tökéletes! Nem csak azért, mert a barátaid nem túl gyakorlottak, de azért is, mert így van időtök közben nézelődni, ha esetleg már olyan meleg lesz, akkor egyet-egyet csobbanni is.


És nem utolsósorban a feneketek is jól fogja bírni a napi 50-60 km-t. :)))

2020. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 subrette ***** válasza:
100%
4 nap alatt napi 50-60 km-es szakaszokat kell menni. Dél körül nagyon meleg van és tűz a nap, emiatt azt javaslom, hogy napi két részletben tegyétek meg. Délelőtt 11-ig és délután 16 óra után.
2020. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

220 km kellemes tempóval nekem 14 évesen ca. 18 óra volt.

Hogy a napi mennyiség is kellemes legyen, ne csak a tempó, ahogy előttem írták. A napi 60 az ideális lehet.

2020. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet veletek. Szerintem egy ritkán bringázónak 4 napon át napi 50-60km sok. Egyáltalán nem teljesíthetetlen, meg nem túlélőtúra, nem úgy értem. Csak miután besavasodik a combja meg feltörte az ülés a valagát, valószínűleg nem fog a 3.-4. napon "jól esni neki" a bringázás.


Ha tényleg a kellemes bringázgatás a cél, és egyáltalán nem gyakorlottak, én 6 napot mondanék (30-40km egy nap).

2020. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5: hidd el, hogy aki már túrázást tervez, annak sokminden be van kalkulálva.

Nyilván nem olyan valaki, aki a falujában max. a boltig bicajozik el, vagy a nagymamához (napi >1 km). :-DDD


60-70 évesek simán lenyomnak napi 50-60 km-t, nagyon sok ilyen korú társasággal találkozunk mindig. (minden évben megcsináljuk a Balaton-kört)

2020. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legkevesebb hatszor körbetekertem a Balatont egy túrakerékpáros egyesülettel. Kényelmes tempó mellett három napos túrák voltak. Köztünk volt 70 feletti, és 14-15 éves gyerek is. Meg én, aki 40 környékén kezdtem el tekerni, és két túra között nem mentem egy centit sem.

Nap közben többször csobbantunk és/vagy sörözgettünk.

A lassúak közé tartoztam, de nem érzetem megerőltetőnek.

Persze van akinek sok, meg egyebet is szeretne.

Pl. a déli parton felmenni a kilátóba, közeli várakat nézni, Keszthelyen bemenni a kastélyba stb.

Ezekhez már biztosan kevés a 3 nap.

2020. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pongi57 ***** válasza:
100%
Kényelmes tempónak én is 4 napot mondanék. Mi 3 nap alatt szoktuk megtenni, de az első nap az nekünk 95-100 km, ami a kényelmes tempóhoz képest húzós, bár így is van idő egy ebédre és egy vacsorára útközben. A második nap nekünk a legkevesebb, az 50 körül, a harmadik nap pedig 60 körül. Nekünk ez fröccsözgetős, kajálgatós, de menet közben haladós tempó. 20-25 km/h közötti a menetsebességünk. Ja és valóban az is számít, hogy mikor. Mi ezt szeptember közepén-végén szoktuk megtenni. Ekkor már se kánikula nincs, se tömeg, de azért a vendéglátó helyek nagy része még nyitva van.
2020. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segített!
2020. ápr. 16. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!