Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balaton körbesétálás során...

Balaton körbesétálás során hogy lehet megoldani a vécézést?

Figyelt kérdés

Ha lehet majd már menni az országban, a nyáron szeretném körbesétálni a Balatont. Mennyire van lehetőség út közben az embernek elvégeznie a dolgát, kulacsot feltölteni?

Lehet, hogy kutyával mennék, így nem biztos, hogy plázák, hiperek mosdóiba se fogok tudni bemenni.

És lány vagyok, így nem olyan egyszerű bármelyik bokornál elvégezni.

Van a Balaton körül elég nyilvános wc?


2020. máj. 10. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Mivel sűrűn lakott térségben tervezel túrázni, természetesen számos kocsma, étterem fog útba esni, de sok településen van nyilvános mosdó is. A kutya sem probléma, ha mást nem, a teraszra sok helyen beengedik. Ezzel együtt az erdősebb szakaszokon nőként sem megoldhatatlan a feladat, sűrű tud lenni a növényzet.


Útvonaltervezésnél amúgy is fontos a szakaszolás és a pihenési lehetőségek számbavétele, ebben a heyjoe.hu , a turistautak.hu és a maps.google.com hármasa igen nagy segítséget nyújt, es a jó öreg Balaton turistaúttérkép is kötelező kellék.

2020. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
A települések néhány kilométerenként követik egymást, minden településen több vendéglátóhely is van.
2020. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Minek kérdezel, ha törölteted a válaszokat?
2020. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Azért néhány választ olvasok itt.

Annyit még a figyelmedbe ajánlanék, ez 235 km (szigorúan a part mentén, tehát lesz az 300 km is). A séta mondjuk 3 km/h, tehát 100 óra, napi 8 órával (az jó sok) 12-13 nap. Az jó kis csomagot is jelent.


Jó nyarad lesz. Egyes helyeken a vendéglátókkal megoldhatod, másutt problémás, nem mindig veszik szívesen az ilyen vendégeket. Figyelmedbe ajánlom még a vasúti megállókat is, többnyire ingyenesek.

2020. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3

Most tudtam elolvasni a kommentek, a kérdés kiírása óta nem voltam gyakorikérdéseken. Így nem tudom milyen kommentekről maradtam le és “töröltettem”.

2020. máj. 10. 13:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Balaton Camino oldalán néztem eddig az útvonalat. Ott 10 nap alatt teszik meg, átlag 20 km naponta.
2020. máj. 10. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze,pisitölcsèr meg önvédelmi fegyver... mobilbudit meg löveget ne vonszoljon magával szegény?


Nem valami sivatagos vadnyugati területről beszélünk, bokor és kocsma van, közbiztonsággal a Balaton környékén nincs semmi gond az átlag túrázó számára, a vaddisznó meg jobban fél az embertől, mint az ember tőle.

2020. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Benzinkutakon is szinte mindenhol van vendég WC. Papírt azért vigyél magaddal.
2020. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi sehol nem lesz probléma.

Kocsmákba,éttermekbe be tudsz menni,ha valahol pénzt kérnek érte akkor 200 forint volt amikor én voltam.

Benzinkuta is vannak azok ingyenesek illetve vannak elhagyatottabb nádasos részek ahol senki nem figyel rád és ott is lehet.

Nagyobb strandoknál nyílvános wc is van.

2020. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ezek mind jók arra, ha egyedül megyek, de ha kutyával mennék azt úgy gondolom, hogy olyan helyek jöhetnek szóba, ahova a kutyát is be tudom vinni :/ Amiket írtatok, nem biztos, hogy beengednék a kutyust. Kutyabarát üzletközpontban, ahol eddig voltam, a mosdóba már nem lehetett bevinni a kutyát.

Egyrészt nem merem a étterem, bevásárlóközpont,... előtt hagyni, másrészt nem is bírná ki, ha én bemennék valahová, őt pedig kikötném addig valamihez.

2020. máj. 14. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!