Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Aki volt sárga zónás országban...

Aki volt sárga zónás országban nemrég, mennyire ellenőrizték utána a karantént?

Figyelt kérdés
Redditen volt aki azt mondta, hogy egyszer se jöttek a rendőrök, volt aki azt mondta minden reggel jött a rendőrség. Nektek mik a tapasztalataitok?
2020. júl. 30. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nálam se jöttek. Két napig vártam aztán csá. Jövök megyek a kutyát nem érdrkli.
2020. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tegnap volt egy cikk hogy alig ellenőriznek a kisebb román határokon.

Jönnek mennek az emberek mutatja a személyit azt ennyi.

2020. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerbiából is jönnek szabadon pedig sárga ország. Még lázat se mérnek a határon.
2020. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Most mindjárt határnál vagyok, mondjuk én vonattal megyek. Mekkora a bünti ha rajtakapnak, hogy nem vagyok otthon?
2020. júl. 31. 01:58
 5/13 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelnének a tapasztalatok, most érkezem egy sárga országból. A 14 napos karanténnal mindenképpen számolnom kell?
2020. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én itthon vagyok 4 vagy 5 napja, egyszer sem jöttek. Határon a telefonszámom és címem felírták. Mondjuk a lakást nem mondtam meg melyik, csak hogy hányas számú ház. Eddig egyszer sem jöttek ellenőrizni, legalábbis nem tudok róla. Telefpnszámot lehet azért írták fel, hogy azt követik műholdakkal vagy nem tudom? Hogy otthon vagyok e. Ezt tudom elképzelni.
2020. aug. 4. 17:16
 7/13 anonim válasza:

Elso heten egyszer sem jottek, azota ketszer.

Haveromhoz (akivel egyutt voltam) 4 napig nem mentek, aztan elege lett, elment otthonrol tobbszor, a hatodik napon pont mentek volna, nem talaltak, mire hazaert, mar kiadtak ellene a korozest, mire hazaert mar kerestek az anyjanal es munkahelyen is a rendorok, aztan hazaert es ott varta egy jaror, aztan vittek. (A hulyejet meg ki is rugtak azota. :/ )

Azota legalabb en is tudom, hogy a karanten megsertese szabalysertes, alapesetben penzbuntetes, ha ismetlodik, akkor kenyszer korhazi tartozkodas is elrendelheto ellene (elmeletileg akar fegyhaz is, de ilyet meg nem lattott senki, max felfuggesztett, az viszont priusszal is egyutt jar.)

2020. aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7

Remekül kitalált sztori de pont azért mert szabálysértés senki ellen nem adnak ki körözést. Nem találnak otthon akkor jön a csekk. Ennyi. Én is kaptam, mert nekem muszáj volt elmennem otthonról, és pont ellenőriztek. Amikor otthon voltam visszajöttek és kitöltötték a csekket. Ennyi történt.

2020. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Mar marciusban is korozest adtak ki a karantent megszegokre: [link]


De hogy pontositsak, “ A karantén-kötelezettség betartását a helyi rendőrhatóságok folyamatosan, személyesen ellenőrzik, a karantén-kötelezettek – a karantén idejére – országos körözés alá kerülnek.”, azaz mindenki korozesi listara kerul, de aki megszegi a karantent, az ellen foganasitjak is. (FORRAS: [link] )


Es mint irtam, nem csak csekk jarhat, mivel ez nem szabalysertes, hanem kifejezetten sulyos buncselekmeny, igy ennek megfeleloen szabadsagvesztes is jarhat erte. (Javaslom a szabalysertes es buncselekmeny kozti kulonbseg megismereset.)

2020. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as! A csekkre mennyi volt írva?
2020. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!