Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A kalotaszegi koporsóhegyben...

A kalotaszegi koporsóhegyben milyen írás van?

Figyelt kérdés

Átszervezés van a munkahelyemen éppen, és most sok romániai kollégánk van nálunk. Az egyikük Kalotaszegen lakott sokáig, és ő mondta, hogy pár évvel ezelőtt voltak bent az ottani hegy egyik járatában (elvileg több is van), ahol ember által megmunkált falak is vannak, némelyiken írással. Mutatott róla fotókat, nekem olyannak tűnt mint a rovásírás. Kérdeztem erről őt is, hogy mi lehet, ő nem tudta, de szerinte nem rovásírás, mert voltak kint már kutatók, találtak bent a járatokban emberi csontokat, amik 5 ezer év körüliek voltak, és valószínűleg vagy ekkor vagy régebben vésték az írást a falba, és ugye ekkor még rovásírás nem volt.

Próbáltam a neten képet keresni róla, de nem találtam. Nincs esetleg valakinek képe erről az írásról? De az mégjobb lenne ha valaki meg tudná mondani hogy milyen írás az és mikor kerülhetett oda.



2020. aug. 6. 19:10
 1/3 anonim válasza:

Keress rá a Tatárlaki korongra/ leletre.

Olyasmi?

2020. aug. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
az van kiirva hogy " made in china "
2020. aug. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Részben olyan. Ahogy nézem azon is megtalálható az a "létra szerű jel" és a "D" betű (ami a rovásírásunkban a Z-nek, illetve NY-nek felel meg), ezeket az írásjeleket a fotón is láttam. De olyan vízszintes vonalat több függőleges vonallal áthúzva, meg olyan "talpas háromszög gyertyákkal a tetején" karaktert nem láttam a fotón. De amit még azon felismertem, az a rovás GY, M, N és I (bár utóbbi nem biztos). Pontosabban nem ismertem fel hogy azok voltak, mivel ugye nem tudom hogy rovásírás-e, csak ezek a karakterek olyanok voltak mint a rovásírásunkban.
2020. aug. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!