Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért megy mindenki a Balatonra?

Miért megy mindenki a Balatonra?

Figyelt kérdés

Komoly kérdés. Nem igazán értem az okát. Nem ismernek semmi mást? A Balaton túlárazott egy hely, ételt, italt, szállást beleértve. Miért kell mindenkinek a Balatonra menni? Én még sosem voltam, olcsóbban elmegyek több külföldi országba, több napra, jobb szállással együtt.


Tudom most mindenki engem fog savazni, de nem érdekel.



2020. aug. 15. 11:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De ennek a sok embernek hogyan lett nyaralója a Balatonon? Ilyen olcsón adják őket?
2020. aug. 15. 13:14
 12/20 anonim válasza:
90%
Mindenkinek, akit ismerek és van nyaralója, családi örökség, és lássuk be, jóval valószínűbb, hogy a Balatonon örökölsz nyaralót, mint egy horvát/görög/olasz stb. nyaraló megöröklése
2020. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De kár hogy én semmit sem öröklök. :/
2020. aug. 15. 16:13
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
A szoci időkben nagyon sok ember jutott hozzá (pl a munkahelye által), olcsóbban is adták őket sokkal. Aztán ezeket öröklik a családtagok is.
2020. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

Mert az a mi tengerünk.Viszonylag közel is van.

Nekem sincs nyaralóm sajna,pedig jó lenne.

2020. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
"tenger" 🤣🤣💀
2020. aug. 15. 19:06
 17/20 anonim válasza:
74%

"olcsóbban elmegyek több külföldi országba, több napra, jobb szállással együtt."


És azt hogy? Komolyan kérdem. A repjegyek nem olyan olcsók mint egy vonat vagy benzinkoltseg. Vagy jó előre meg kell vedd vagy utolsó pillanatban.

Szállás : Ha csak az airbnbt nézem drágább külföld mindenhol.

Kaja/egyebek: kb ugyanaz mint itthon de inkább drágább. Plusz helyi utazás stb. Hogy?

2020. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

17: egyszer egy ilyen kérdéshez belinkelt valaki egy horvát szállást, hogy tessék, ez csak 5000. A város szélén volt, főszezonon kívül, közös használatú fürdővel.


Ezzel együtt szerintem nem lehetetlen, külföldre is lehet menni kocsival, és pl Miskolcról Szlovákia közelebb van mint a Balaton. Vagy a vírus előtt egy szarajevói út simán kijött kevesebből. De az esetek többségében ez csak duma.

2020. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Én idén vettem egy lakást egy déli parti kisvárosban.Nem volt drága a lokációhoz és a körülményekhez képest(medencés társasház,3 perc vasút,10 perc strand gyalog).Eladtam a budapesti lakásomat,így vettem meg.3 évvel azelőtt pedig az északi parton vettem potom pénzért egy kis sorházikót,de az már nincsen meg.Ne felejtsd el,hogy Magyarországon nem kizárólag szegény emberek élnek,sokan befektetési céllal is akár,hitellel tudnak vásárolni lakást,házat,nyaralót.És igen,sokan örökölnek is.

Így mondjuk már nem olyan drága az a Balaton,ha az embernek saját lakása van,és szabadstrandra jár.Árak ugyanazok a nagyobb boltokban,mint máshol az országban,ha az ember nem egész nap az éttermekben ücsörög,már nincs pluszköltsége se.

2020. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Rengetegen vitorláznak, ami egy nagyon jó sport. Több ismerősöm is ilyen céllal megy oda minél több hétvégére.


Amúgy meg nagyon sokan más üdülőhelyre mennek, Hajdúszoboszlótól Szentgotthárdig rengeteg élményfürdő és gyógyfürdő van, sokan választják azt is. És persze a Mátrába, Bükkbe, Zemplénbe is sokan üdülnek.

2020. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!