Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mikor nyílik a határ külföldie...

Mikor nyílik a határ külföldiek részére?

Figyelt kérdés

Úgy volt,hogy október 1 nyílik, de meghosszabbítottak.

Mit gondoltok ez meddig fog még tartani?

A barátom külföldi, már több mint egy hónapja nem találkoztunk ezért.



2020. szept. 30. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem tavasszal/nyáron.
2020. okt. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én most olvastam valahol,hogy októbervégéig . [link]
2020. okt. 1. 08:03
 3/15 anonim válasza:
100%
Szia! Ugyanebben a cipőben jàrok, szóval àtérzem. A baràtom német. Mi valahogy ügyeskedni fogunk, mert làtni akarjuk egymàst. Az azért nagyon durva lenne, ha jövő tavaszig/nyàrig zàrva maradnànak a hatàrok... Remélem erre nem kerül sor. Szerintem lincshangulat alakulna ki, ha ezt így meglépnék. Jogosan. Már így is sokan megszívtàk emiatt a következetlen, logikàtlan döntés miatt.
2020. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3 szia!

Ti mitfogtok csinálni?

A barátom volt a határnál nem engedtek at,csak magyarok jöhetnek. Illetve azok akik hazastarsak illetev egyeb kulonleges esetek.

2020. okt. 1. 08:21
 5/15 anonim válasza:
100%
Szlovàkiàban fogunk talàlkozni. Oda beengedik, és engem is. Komolyan, annyira dühítő amúgy az egész.
2020. okt. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező és miért nem mész ki te hozzá?

Magyarok oda mnenek, ahova csak akarnak - vissza is jöhetnek, csak utána karantén van vagy 2 teszt.

2020. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretnek kimenni, a karantén miatt, nem akarok hianyozni suliból meg munkabol. Meg penzem sincs utazasra..

Varnom kell

2020. okt. 1. 12:04
 8/15 anonim ***** válasza:
Oké.
2020. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy volt, hogy október 1 nyílik, de meghosszabbítottak."


Nem volt így. A jogszabály szerint jelenleg határozatlan időre van határzár, melyet 30 naponta felülvizsgál az operatív törzs, melyre a minisztérium rendeletet ad ki.


Jelen állás szerint valamiféle csoda kéne, hogy történjen, hogy ennek az egésznek vége legyen tavasz előtt, szóval senki se bizakodja el magát, minden hónapban újabb egy hónappal meg fogják hosszabbítani. Aztán meg a határátlépést oltáshoz fogják kötni, ha elkészül (lásd elfogadott jogszabályt mely 2021 január 1-től 2021 május 31-ig érvényes).


Mielőtt elfogultsággal vádolna bárki is, barátnőm nem látta a szüleit január óta, pedig csak egy szomszéd országról beszélünk.

2020. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es, tudsz erről valami bővebbet írni, esetleg jogszabályt linkelni? Próbáltam keresni, de nem találtam - lehet, nem voltam elég kitartó :-)


"Aztán meg a határátlépést oltáshoz fogják kötni, ha elkészül (lásd elfogadott jogszabályt mely 2021 január 1-től 2021 május 31-ig érvényes)."

2020. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!