Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ebben az esetben hogyan lehet...

Ebben az esetben hogyan lehet megoldani a karantént?

Figyelt kérdés

Nemsokára utazok vissza Magyarországra, és elméletileg ha nincs tünetem 10 nap házi karanténre volnék ítélve. Nos, nekem az a problémám, hogy a bejelentett lakcímem csak ilyen "kamu cím", mert ugye mindenféléhez kell itten lakcímkártya. Egy ismerősöm házába vagyok bejelentve hivatalosan.

Életvitelszerűen egy szobát bérlek teljesen más városba.


Olvastam, hogy ilyenkor lehet tartózkodási helyre is kérni a házi karantént, de igazából nincs szerződésem a tulajjal (már régóta élek ott, lejárt az első szerződés, de megbízunk egymásba, nem kötöttünk újat, és nincs is ideiglenes lakcímem oda bejelentve), de ha elvileg kérhetném is oda... nem tudnám megoldani rendeltetésszerűen, mert több lakótársam is van. Tehát nem tudna lenni nekem külön mosdóm, külön konyhám.


Ebben az esetben hatósági karantént tudok igényelni? Gondolom semmilyen kiskapu nincs, amivel megúszhatom.



2021. febr. 17. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha tudtad, hogy ez áll fenn mégis minek mész külföldre????


"Gondolom semmilyen kiskapu nincs, amivel megúszhatom."


Tipik magyar mentalitás.

2021. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom semmilyen kiskapu nincs, amivel megúszhatom."


Ha Magyarországra érkezéskor 72 órán belüli negatív PCR teszttel rendelkezel és 5 nap múlva ismét csináltatsz egy tesztet, mely negatív, akkor lerövidíthető.


Arra számíts, hogy a megadott címen ellenőrizni fognak, hatóságilag.

2021. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
kSemmi köze a bejelentéshez annak, hogy a valós tartózkodási címedet kell megadnod. Ahol megtalálhatnak. Senki nem vizsgálja, hogy be vagy-e jelentve oda....
2021. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Ha tudtad, hogy ez áll fenn mégis minek mész külföldre????"


Nem jókedvemből... több mint egy éve nem voltam a szüleimnél, és nemrég meghalt nagymamám. A temetése miatt jöttem el, de pont hétfőtől házi karantént rendeltek el Romániába. Tehát összességében temetés miatt jöttem volna, de ha letelik a karanténom, akkor majd meglátogatom a sírját, mert közel álltunk egymáshoz.


A kiskapus részt azért írtam, mert jelenleg kellenek nekem orvosi vizsgálatok, illetve majd műtét, amik miatt majd újból vissza kell menjek Magyarországra. Ilyent értettem kiskapu alatt, mivel emlékszem első hullámba az orvosi igazolás mentesítő ok volt.


Kettes:

Köszönöm, erről a teszt dologról nem is tudtam, de most utána olvasok.


Hármas:

Köszi. Féltem, hogy a lakcím kérdését is nagyon komolyan veszik.

2021. febr. 17. 15:53
 5/10 anonim ***** válasza:
bediktálsz egy címet ahol tartozkódni fogsz, ott fognak keresni. nem kell, hogy a karantén helye a tulajdonodban legyen, vagy bérleti szerződésed legyen a helyhez, vagy bármi közöd legyen hozzá. a volt szomszédod anyósának a keresztfiánál is lehetsz karanténban ha történetesen befogad.
2021. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
még az első hullám alatt egy ismerősöm a hétvégi házukban karanténozott, tehát se nem a bejelentett, se nem az ideigelens címe nem az volt. nem volt belőle probléma
2021. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként magánügyed drága testvérem, hogy mi van a nagymamáddal. Ami közügy, az annyi, hogy az emberek mozgását minden körülmények közt csillapítani kell egy világjárvány idején. Nos, ezért vannak beutazási korlátozások, ezért van a karantén, és ezért kellene neked odakinn a távoli Romániába maradnod.

Mi magyarok így is halunk elegen naponta.

2021. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Siman irsz egy foglalasi papirt ,h berbeveszel egy szobat furdo es wc hasznalattal. Senki se kerdezi h van e lakotarsad es nem is mennek be korulnezni. Meg legtobbszor ki se mennek
2021. febr. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Meg legtobbszor ki se mennek"


Tévedés: Spanyolországból érkezettt a barátnőm szombat este 8-kor, VASÁRNAP délelőtt fél 10-kor már kint volt nála 2 rendőr ellenőrizni.

2021. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem mennek ki, aki a telefonos applikáción keresztül vállalja az ellenőrzést.
2021. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!