Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik a kedvenc megyéd...

Melyik a kedvenc megyéd Magyarországon és miért?

Figyelt kérdés
Lehetőleg a származási megyéteken kívül is írjatok egyet.

2021. márc. 6. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Vas és Veszprém. Előbbi azért, mert odavalósi vagyok és kedves a szívemnek, utóbbi pedig a Balaton, a Balaton-felvidék, a Bakony miatt.
2021. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Szabolcs megye eddig.


Itt születtem itt élek. Sok fele jártam már, de semmi nem nőtt még úgy hozzám. Ha ez később változni fog és felteszed megint ezt a kérdést, ha látom lehet adhatok másik választ is majd.


Tényleg sok fele jártam már az országban, külföldön is esetleg, de sehol nem jobb érzés számomra lenni, mint szabolcsban.

Más megyéből is talán egy nagyon pici falut tudnék mondani, de ott se a megye, hanem a falu fogott meg. Egy hegyvidéki falu, nem is tudom hirtelen melyik megye volt már az. Kis csendes, barátságos szomszédok, mindenfele csak erdő, tiszta levegő, állatkák. Engem az is megfogott azért, de maga inkább a település, nem a megye.

2021. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én fejér megyei vagyok, itt születtem, ide kötnek az emlékeim, de sok más megyét is szeretek.

A kedvencem saját megyémen kívül Vas, Zala és Jász-Nagykun-Szolnok megyék.

Vas talán szintén származás miatt is (egyik papám vasi), meg a jó levegő, gyönyörű fenyőerdők, Sárvár és a Jeli Arborétum miatt, illetve a túróstésztát is finomabbra csinálják arrafelé!

Zala megyében kicsi korom óta rengetegszer voltam, így Zalakaros, Zalacsány, Dobogómajor és Zalaegerszeg nagyon a szívemhez nőttek. Voltam párszor Keszthelyen, Hévízen és a Kis-Balatonnál és ezek a helyek is nagyon tetszettek.

Jász-Nagykun-Szolnok talán kicsit jogtalanul van a listámon, mert ott lényegében a Tiszába és Szolnokba vagyok szerelmes😅 valahogy nagyon megfogott a rózsa liget, a Tiszavirág híd, a szép parkok, sok aranyos fagyizó, a sok sportos ember. Meg tetszett a Reptár, a Szajol meg a kis félreeső tiszaparti települések.

Bocsánat, ha valakinek idegesítően lelkes vagyok, régen hagytam el a megyehatárt, s unatkozom kissé😂

2021. márc. 6. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Ne aggódj, kérdező, nem vagy egyedül.:-) Én kőszegi vagyok, van is egy kis lakásom még ott, bár ma már a Nagyfaluban lakom, mert a munkám a fővároshoz köt.

Nagyon vágyom már rá, hogy újra jöhessünk-mehessünk, kötetlenül kirándulhassunk, beüljünk egy jó kis vendéglőbe, akár át a határon. Most látom, mennyire természetes volt, milyen jó dolgunk volt annak idején.

No, jön még vírusmentes világ, csak győzzük kivárni.

2021. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Én Nógrád kopott, eldugott falvainak a hangulatát szeretem a leginkább.
2021. márc. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Heves, ott van a Mátra meg a fél Bükk, meg a férjem szülőfaluja.
2021. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nógrád mert onnan származom, és nagyon sajátos, eldugott falusias hangulata van.


De ha azon kívül kell mondanom akkor Veszprém és Zala a sok erdő a kis falvak és a Balaton miatt.

2021. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Borsod, mert szépek a hegyei, erdői, bár nagyon szegény és veszélyes hely, nagy a bűnözés…

Pest megye is jó azon belül Budapest az éjszakai bulikák miatt. :3

2023. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%

Borsod a kedvencem. Itt születtem, itt élek 30 éve. Leginkább a természetet, hegyeket szeretem itt, és a "Sorsod Borsod" életérzést.


Ha még egy megyét kellene mondanom, akkor: Nógrád megye lenne az, igaz nem sokszor voltam ott, de a hangulata az nagyon átjött.

nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!