Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Sátoros túrázási útvonalat...

Sátoros túrázási útvonalat hogy választotok? Random sétáltok és ennyi? Tüzet lehet rakni este? Volt már durva helyzetetek? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 28. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én előre megtervezem. Térképpel, tájolóval, megfelelő ruházatban stb.

Tüzet rakni csak kijelőlt helyen szabad, és ott sem mindig. Gondosan kell őfizni, és 110% biztosan eloltani.

2021. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tervezés nélkül ne menj túrázni, még az itthoni, ismerős térképeken sem.
2021. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2es. Miert ne? Nem kotekedesbol, csak erdekel a velemenyed:)
2021. ápr. 29. 08:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon el lehet kavarni. Igaz, ez nem az őserdő, de azért mégis jobb tudni, merre tartasz, mennyire nehéz stb.

A turistautakról tilos letérni, azt még nem írtam az 1.-ben

2021. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

A miértre egy példa: kis csapatunk gyakorlott turistákból állt. Vezetőnk aranyjelvényes túravezető, 40 éves tapasztalattal.

Egy október végi túrán sikerült úgy elkavarni, hogy a falutól 5 km-re lévő kulcsosházhoz 16 óra körül indultunk el, 23 órakor még nem találtuk meg.

Az elemlámpák közben lemerültek, átáztunk az esőben. Egy idegen helyen, amit találtunk vészeltük át az éjszakát (fel volt törve a házikó, kirabolva).

Másnap reggel gyönyörű idő volt. Kiderült, kb. 200 méterre voltunk egy ponton. Térkép, tájoló volt mindenkinél.

De ha egyszer nincsenek felismerhető viszonyítási pontok, akkor így járhatsz.

Megjegyzem, egyik leggyakrabban mesélt történetem, és a legszívesebben sztorizok róla. A szép idő, jó társaság akkor érdekes, ha benne vagy. Szóval, ha akarod kalandtúrát is csinálhatsz…

2021. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen tervezés nélkül "random" nem mennék.


Alapból tervezhető szakaszokat nézek, például egyszer elmentem a Börzsönyi Kéktúrára. Agyon nem terveztem, nagyjából kalkuláltam egyet, hogy hány nap, hol vannak települések, egy nap meddig jutok, hol tudok lepihenni. Ha időbe bele fért akkor még mentem, ha úgy láttam, hogy van egy jó hely akkor inkább ott maradtam, ne sötétedés után kelljen vacakolni.


Nyilván az segít, ha adott útvonalat követsz (esetemben kék jelzés). Illetve használok túra alkalmazást amivel méterre pontosan látom, hol vagyok.


De én például erősen alul kalkuláltam magam, mert 12-15 kilóval a hátamon nem úgy haladtam, ezért 1 nappal ki is csúsztam a tervezettből.


Összességében alap, hogy előtte nézz valami útvonalat, ha nem is tüzetesen, de azért legyen elképzelés, merre tartasz, hol tudsz kiszállni, hol tudsz pihenni, rövidíteni ha kell.

2021. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!