Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Debrecen mennyire vonzó...

Debrecen mennyire vonzó turisztikailag és mi az ami esetleg vonzóvá teszi?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Jelenleg Debrecenben 5 szálloda van tervezési, illetve kivitelezési szakaszban.

Senki sem hülye a semmire szállodát építeni.

Az üzleti turizmus is turizmus, sőt: a legjobban fizető turizmus.

Nagy barom az, aki sziklát mászni, síelni, búvárkodni, hajókázni megy Debrecenbe!

És mégis mennek: két időpontot próbáltunk foglalni 4*-os szállodában, és NEM VOLT SZABAD HELY! (mi fürödni, a Trilógia miatt, és Hortobágyra mentünk volna)

2021. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Élni szerintem jó lehet Debrecenben, mert nem ronda és viszonylag nagy, fejlődő város. Viszont a II. világháborúban kapott rendesen, és a szocik nyilván nem építették vissza a régi épületeket, hanem odafostak valami panelt, sőt, szerintem bontottak is. Meg amúgy sem épített sokat a debreceni városvezetés, hiába volt mindig is jelentős település. Pl. Zsigmond király kötelezte őket, hogy építsenek várat téglából, ezt a debreceniek lesz@rták és nem lett belőle semmi, biztos elitták.
2021. jún. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12: "Zsigmond király kötelezte őket, hogy építsenek várat téglából, ezt a debreceniek lesz@rták és nem lett belőle semmi, biztos elitták."

Mekkora duma?!!!!:)))))

A helyzet az, hogy építettek egy várnak látszó épületet, de nem sokáig tartott, mert nem kőből építették! Ennek állít emléket a Vár utca a belvárosban...

Ugyanakkor amíg a városaink és váraink sorra estek el a németek, a törökök seregei által, addig Debrecen megőrizte szabadságát: pontosabban megvette a szultántól jó pénzért, ezért a törökök (is) békén hagyták. Az ország 3 részre szakadásakor valójában Debrecen a negyedik rész volt, mint sehova sem tartozó...

Bizony, a 2. világháborúban az amerikaiak Debrecenen mutatták be az elrettentő tudásukat, és porig bombázták az egészet! Csodálatos állomása volt, templomai, gyárai - mind ment a levesbe.

Még a kuplerájnegyedet is szétbombázták a barbárok...

2021. jún. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Bár kapott rendesen, de az kissé túlzás, hogy egész Debrecent porig bombázták volna az amcsik. Leginkább a Nagyállomás és környéke pusztult el, ami azelőtt sokkal szebb volt mint most. Egyébként a Nagyállomást és a zsinagógát is helyre lehetett volna hozni, de a komcsik nem akarták, helyükre inkább beton gusztustalanságokat építettek. A zsinagógát el kezdték helyreállítani, de a munkálatok közben kigyulladt a teteje és leégett, aztán még úgy állt vagy 20 évig mikor végre lebontották.

[link]


[link]

2021. jún. 15. 12:34
 15/19 anonim ***** válasza:

Nemcsak az amcsik bombázták szét, konkrétan volt egy nagy csata Debrecen környékén és a városban.

Debrecen nyilván nem volt teljesen védtelen, sáncai voltak, mint Miskolcnak, egy mezővárosnak, de éppen azért kötelezték őket kőfal építésére, mert megkapta a város a szabad királyi város címet. Szerintem ma is meglenne, ha a debreceniek megépítik.

2021. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
38%
Debrecen melletti városban élek, rengetegen dolgozni, tanulni, szórakozni, vásárolni járnak oda. A strand, mozik, bevásárlóközpontok, stadionok, kiállítások, múzeumok, színházak, éttermek, koncertek, az egyetem és a Nagyerdő, plusz pár eldugott hely az, ami vonzza az embereket - jó randi helyek/lehetőségek, barátokkal könnyű beülni bárhova (pl Barcraft, fórum, billiárdozni játéktermekbe, mozi stb). Hajdúszoboszló is a közelben van. De igazából hamar meg lehet unni, nem mondanám hogy sok a látványosság, ha valaki csak azért utazna el ide. Azt értem, ha augusztus 20.án, karácsonykor több túrista megfordul, mert olyankor tényleg felöltözik a város. De biztonságosnak nem mondanám (rengeteg hajléktalan, kéregető és egyéb fajok megfordulnak ott). Közlekedés egész jó, gyalog is be lehet járni a lényegesebb helyeket.
2021. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy Debrecenben nincs vár! Miért pont az ne lenne?


[link]

2021. jún. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egy nemzetközi szakember véleménye a debreceni turizmus perspektívájáról:


[link]

2021. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Itt élek szóval kissé lehet elfogult vagyok, de sokszor hosszabb sétákon, vagy elnyúltabb estéken hazafelé még sokszor meglepődök rajta milyen szép is Debrecen, és hogy hiába van 1-2 dologból hiányom vele kapcsolatban, de brutál hangulatos, és én nagyon szeretem. Remélem sosem kell innen elköltöznöm :)
2021. jún. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!