Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Fertő-tónál ki volt nyaralni...

A Fertő-tónál ki volt nyaralni? Megéri oda menni?

Figyelt kérdés

Mennyi időre? Mit csináltatok? A strandok milyenek? Mennyire mély a víz?

A bicikliutak mennyire vannak kiépítve?

Osztrák vagy magyar oldalon voltatok?

Az osztrák oldalon az éttermekben vannak jellegzetes osztrák ételek?

Az árak mennyire magasok (magyar és osztrák oldal is érdekel)?

Hajókirándulás milyen?

Az osztrák oldalon mennyire gyakori hogy tudjanak magyarul?

Nagyon nagy a tömeg a tóparton?


Esetleg valaki volt Budapestről vonattal? Milyen?


Sok kérdést tettem fel, de erről a környékről olyan nagyon sok értelmes leírást nem találok, ez alapján nem tűnik olyan népszerűnek.



2021. jún. 20. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseid közül csak néhányra tudok válaszolni.

Én egyszer körbebicikliztem. Vonattal elmentem Fertőszentmiklósra, és onnan Fertőrákos felé indultam, tehát az óramutató járásával egy irányban bicikliztem körbe. 3 nap, 2 éjszaka volt.

Gyakori az erős szél, amely általában nyugatról, északnyugatról fúj. Körbe lehet biciklizni a tavat, erről vannak jó kis térképes biciklis útikönyvek is. Az osztrák oldalon természetesen sokkal-sokkal jobb minőségűek a bicikliutak. Ott öröm biciklizni! Többen is vannak rajtuk. Vannak biciklis pihenőhelyek, ahol napernyő alatt leülhetsz, vizet vételezhetsz. Én két helyen aludtam, mindkettő Ausztriában volt: Rustban és Podersdorfban. Podersdorfból úgy emlékszem indultak hajók is hajókiránduláshoz (vagy kompok a túloldalra?). Strandoltunk Neusiedl am See-ben és Podersdorfban. A víz nem mély, de erős szélben nagyon tud hullámzani. Neusiedlben derékig érő vízben a hullámok a fejünkig csapták a vizet (!), így úszkálni nemigen lehetett.

Nem volt drága, de konkrét árakra nem emlékszem, meg ahhoz régen is volt. Podersdorfban étteremben vacsoráztunk. A pincér, mikor hallotta, hogy magyarul beszélünk, magyarul szólt hozzánk - mivel ő is Magyarországról járt át dolgozni. Szerintem ez elég gyakori arrafelé.

Amit még érdemes megnézni: Podersdorftól délre még osztrák oldalon van a Fertőzug (Seewinkel), ami egy nemzeti park. Kb. olyan, mint a Hortobágy kicsiben, szikes tavakkal, érdekes madárvilággal. Mi tettünk arra egy kitérőt, ill. pár évvel később a feleségemmel Fertődnél átmenve a határon rászántunk egy napot, szintén biciklivel. Csak ott aztán legyen rajtad napszemüveg, fejedre valami fejfedő, és naptej, ha csak nem vagy nagyon barna bőrű!

Vannak egyébként olyan vezetett programok is, amelyek magyar oldalon a madárvilág megfigyelésével függnek össze. A Fertő-Hanság Nemzeti Park honlapján érdemes körülnézni. Szúnyogriasztót célszerű vinned, bár sok szúnyogra nem emlékszem, de mégiscsak tó és nádas van arra.


Hát ennyit tudok róla mondani.

2021. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom az én válaszom mennyire lesz kielégítő számodra, mert régebben voltam (2012-ben) és én csak az ausztriai oldalon fordultam meg néhányszor.


Nekem a víz kissé sárgás-barnás, nem túl bizalomgerjesztő volt, de mivel elég sok osztrák járt oda, így nem lehet olyan rossz. Ki lehetett bírni.


Olyan részeken voltam, ahol akkor nem volt egyáltalán nagy tömeg! De lehet csak szerencsém volt.


Magyarul én SENKIVEL nem tudtam beszélni, de mivel beszélek németül, így a kommunikációval nem volt probléma.


Angollal ebből adódóan nem tudom lehet-e boldogulni, szerintem jobb, ha van egy bizonyos német mellé.


Kerékpárutak + Ausztria = kánaán! :) Ebben az országban mindig jó tekerni. Kivéve, ha esik - akkor nekem sehol nem jó. :P

2021. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Első!


Ruszt ugye milyen gyönyörű? :) Mintha egy aranyos magyarországi városkában jártam volna. Semmi ausztriai nem volt benne a nyelven kívül.


Hasonlóan, mikor Kárpátalján, Erdélyben járunk, teljesen magyar-érzetünk van mindig mindenhol. Semmi ukrános, vagy oláhos nincs ott.


Kár volt ezeket elcsatolni hagyni.

2021. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak az előttem szólók. 😁 fürödni most csak az osztrák oldalon lehetseges.


Szuperjó biciklijtak vannak odaát, remek kajálasivlehetőségek. Mi a Storchencamp-ban szálltunk meg, szerintem jó áron van. Kicsi szobak de tiszta renxes.

2021. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Igen, mint egy kis ékszerdoboz, habár csak egy estét sétálgattam benne. Azt olvastam, hogy az volt a monarchiabeli királyi Magyarország legkisebb városa.

Most hogy eszembe jutott újra minden, arra gondoltam, vissza kéne menni oda (meg a Fertő tó más részére is) hosszabb időre, jobban megnézni mindent.

2021. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Hallod, szintúgy én is! :D


Végén még egy ártatlan kiírás és a hozzászólások alatta nosztalgia-tömegturizmust fog beindítani a Fertő-tóhoz! :D

2021. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos és érdekes választ! :D Örülök, hogy mindenkiben kellemes emlékeket ébresztettem :) Senki ne tartsa magában az élményeket, kíváncsi vagyok :)


Ezt nem írtam a kérdés alá, de esetleg arról van valakinek tapasztalata, hogy vonattal Budapestről hogy lehet oda eljutni?

Gondolom Sopronba kell menni és onnan busszal. Valami ilyet olvastam, de még sosem jártam az országnak abban a részében, legfeljebb átutazóban.

2021. jún. 20. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bicajt is viszel, Fertőszentmiklósnál szállj le. Kedvezményes bicajjegy van a tó miatt.
2021. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!